Z ulicy Piotra Skargi wreszcie mają zniknąć dziury. Starostwo zleciło naprawę nawierzchni

18

Niejeden kierowca jest tu zmuszony do jazdy slalomem. Sposób prowadzenia pojazdu nie musi jednak wskazywać na jazdę na podwójnym gazie. Na ulicy Piotra Skargi już dawno pojawiły się dziury, które stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

To jedna z najbardziej zniszczonych dróg na osiedlu. Przy ulicy Piotra Skargi znajdują się sklepy, budynki mieszkalne i przedszkole, przez co panuje wzmożony ruch.

Na dziurawych ulicach bardzo łatwo o uszkodzenie koła samochodu. Wpadnięcie w wyrwę często kończy się przecięciem opony, skrzywieniem felgi, a nawet uszkodzeniem zawieszenia. Kierowca, który uszkodzi pojazd w wyniku złego stanu drogi, może dochodzić odszkodowania od zarządcy drogi.

O remont ulicy Piotra Skargi zapytaliśmy urzędników  z wydziału infrastruktury drogowej w starostwie powiatowym. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że na miejsce skierowani zostali pracownicy starostwa, którzy oznakowali dziury w jezdni. Remont ulicy Piotra Skargi został już zlecony, a prace mają zakończyć się w tym tygodniu.

18 KOMENTARZE

 1. jaki to remont to chyba pozory remontu tak jak ostatnio fachowcy wysypali worek do dziury z jakąś pseudo czarna masą, ubili gumiakami zjedli śniadanie popili browarka i do domu :( .cyt. „Teraz na miejsce skierowani zostali pracownicy starostwa, którzy oznakowali dziury w jezdni. Remont ulicy Piotra Skargi którzy oznakowali dziury( chyba wyrwy po ostatnim pseudo remoncie) w jezdni. Remont ulicy Piotra Skargi został już zlecony, a prace mają zakończyć się w tym tygodniu”ul. Piotra Skargi jest chyba najbardziej ruchliwą drogą po ul.Kozielskiej to jest jakaś kpina z tą naprawą dróg w tym mieście, nie mówiąc już o ścieżce rowerowej łączącej Kędzierzyn z Koźlem g..no się tu robi w tych kwestiach w teorii można wszystko powiedzieć obiecać i na tym się kończy

  • Takich świrów nie zatrudnialiśmy. W starostwie nie było kopania rowów a jak nie wiesz to nie pisz tych durnot.
   Jak się człowieku nudzisz w oczyszczaniu miasta potrzebują do sprzątania ulic. Może cię przyjmą.

 2. Maślanka to chyba jest z tych co to się na wszystkim znają i wszystko najlepiej wiedzą. Już kiedyś taki był Skrzyp i szybko skończył. Fachowcy za dychę.

 3. Święta racja, ulica nie miała remontu od 30 lat i lata goni late, może ktoś przejedzie się też po Kłodnickiej i też wpisze ja do harmonogramu remontu na ten rok, tak wiem nikt ważny tam nie mieszka i tu jest największy problem.

 4. Ale ewenement. Dziury będą kleić i trzeba o tym cały świat powiadomić. Cały świat i pół Ameryki musi wiedzieć o tym że w KK na ulicy P.Skargi będą „dziury” kleić.

 5. Informacja o remoncie drogi, najbardziej zniszczonej w tej części miasta, dla użytkowników jest na plus, ;) Podpowiadamy, należy przeprowadzić przebudowę całej jezdni (bo w jednej części dziura na dziurze, a w innej koleiny asfaltu) i oddać w zarządzanie do gminy, ze względu na obciążenie autobusami MZK, ;)

 6. Panie Masełko weź się chłopie solidnie do roboty, bo macie bajzel w starostwie i robicie sobie kpiny opowiadając bajki o remoncie tej ulicy. Kładziecie wała na zgłoszenia mieszkańców Osiedla Leśna, co do naprawy ulicy Piotra Skargi. Naprawa i remont tej ulicy to poważna sprawa, a nie zabawa w politykę, opowiadanie dyrdymałów i pstrykanie fotek do FB. Człowieku przestań pajacować i pogoń swoich ludzi do roboty. Ciekawe co w tym starostwie robi tzw. zarząd powiatowy? Mówią, że tylko dobre wrażenie i nic więcej. Malunki dziur na ulicy zrobiono dwa miesiące temu, a remontu dalej nie widać. Ta wasza rada to wielkie nieporozumienie, pilnujecie tylko swoich koryt i rad nadzorczych, a szczególnie dyrektorzy radni emeryci pracujący na etatach, mocno zaradni.
  Na Pogorzelcu i Osiedlu Leśna mamy dwóch radnych powiatowych, którym widocznie sprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiewa i dynda. Sześć lat mówi się o remoncie kapitalnym ulicy Piotra Skargi. Natomiast remontuje się ulice i drogi na peryferiach miasta i powiatu dla potrzeb reklamy niektórych radnych czy też urzędników powiatu. Skandal i tyle

 7. Tak, to nie jedna ulica z takimi „kwiatkami” zarządzana przez powiat. Był Powiatowy Zarząd Dróg który nagle zaczął przeszkadzać ekipie p. Tudaj i jej samej (rzekomo przeważyła ekonomia). A dopóki PZD istniało drogi powiatowe wraz z infrastrukturą były utrzymywane na bieżąco. Wystarczyło tylko zainwestować w ludzi i sprzęt. Większość robót które wykonywali drogowcy z PZD było zrobione szybko i profesjonalnie w miarę możliwości. Co przekładało się na spore oszczędności dla powiatu. Niestety była starościna oraz radni tego nie docenili. Wręcz olewali tę instytucję i to co się tam działo. Np. częste chamskie zachowanie (mobbing) wobec pracowników oraz częsty stan nietrzeźwości v-ce dyrektora owej placówki. Starostwo nawet nie interesowało się sprawą kiedy w/w v-ce dyrektor w 2017 roku był zatrzymany pod wpływem alkoholu przez petenta Adama W. W tej sprawie wówczas interweniowała Policja…. No cóż… PZD przestało istnieć część sprzętu sprzedali część rozkradziono. A teraz wychodzi wszystko łącznie z dziurawymi drogami. Takie to zarządzanie przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Zlecanie wszelkich prac drogowych wcale nie jest tańsze a termin wykonania….. I dlatego jest jak jest.

 8. Już z Gienkiem i Staszkiem za chwilę będziemy te dziury łatać. Parę wiader masy i deptamy. Kilka dni i będą mieli jak na stole.

Skomentuj