Z ulicy Gazowej wreszcie znikną dziury. Starostwo przymierza się do remontu

12

Jeszcze wiosną Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wymieni nawierzchnię na ulicy Gazowej.

To jedna z najbardziej zniszczonych dróg w Koźlu. Przy ulicy Gazowej znajduje się kilka dużych sklepów i innych firm, przez co panuje na niej wzmożony ruch. Po zimie droga znajduje się w złym stanie, ale niebawem ma się to zmienić. Na ostatniej sesji radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zdecydowali o przekazaniu środków na wyremontowanie ulicy Gazowej.

– Przetarg na to zadanie zostanie rozpisany w najbliższych tygodniach, same prace zostaną wykonane wiosną. Inwestycja będzie polegała na wymianie nawierzchni, w kilku miejscach dokonamy też korekty przebiegu chodnika – informuje Arkadiusz Kryś, kierownik wydziału infrastruktury drogowej w starostwie powiatowym.

Z uwagi na duży ruch na drodze, najprawdopodobniej pozostanie ona przejezdna w czasie prac. Remont będzie wykonywany odcinkami. Na remont ulicy Gazowej starostwo zarezerwowało w budżecie niespełna 300 tysięcy złotych.

12 KOMENTARZE

 1. A może tak Starostwo Powiatowe przymierzy się do ulicy, która biegnie obok Starostwa Powiatowego,ul.Damrota,jezdnia dziurawa i asfaltowymi łatami na łacie,ja nie pamiętam kiedy ul.Damrota była remontowana.A może tak Starościna p.Tudaj wraz z Vice Starostą p.Gismanem przypomną mi kiedy ul.Damrota była remontowana,być może mam amnezję spowodowaną Covid 19! Czekam na odpowiedż ludzi z Starostwa Powiatowego odpowiedzialnych za remonty dróg w „Mieście Możliwości”.

  • Wyślij pismo polecone z tym pytaniem do starostwa. Dostaniesz na pewno dostaniesz odpowiedz i to na piśmie.

 2. Ktoś w starostwie się zastanowił dlaczego droga tak wygląda? Nie piszcie że to „po zimie” bo zima tak naprawdę trwała kilka dni. Jak nie wiecie czemu są dziury to podpowiadam: jeżdżą po tej drodze tam i spowrotem ciężarówki jednej konkretnej firmy na literę M i dostawy do sklepów B, L, A. Może niech te firmy się dołożą do remontu??

 3. Ciekawe czy wykonawca drogi między Piastami Blachownia zapłaci za bubel i wyremontuje odcinki w których zrobiły się dziury, wyjątkowa fuszerka 2 może 3 lata od remontu a takie dziury!

 4. Bo ważne jest by miliony na remont drogi „pozyskać”. I pochwalić się tym w mediach. Reszta, czyli jakość wykonania, jakość zastosowanych materiałów, jest nieważna.
  Najlepiej by było, by po takiej wyremontowanej drodze nic nie jeździło, bo droga może się zepsuć. Mogą pojawić się w niej dziury po dwutygodniowej zimie.
  I to sobie tak „leci” z naszych też podatków.
  Jeden urzędnik, poklepie drugiego po nadstawionym do klepania ramieniu. Jeden drugiemu podpisze super wykonawstwo.
  Można podsumować krótko. Brak dobrego gospodarza.

 5. Po co remontować, przecież i tak zaraz wyjdą same dziury! Ul w Blachowni (dojazd do biedronki) jeszcze nie oddana a już ma dziury:) Robią ją już rok i robią,,,, i co nic,, ,żenada co za nieuki :(

 6. Przede wszystkim dziury to coroczny dylemat wszystkich zarządców dróg. I to czy była śnieżna zima czy nie.
  Dziury czyli ubytki w konstrukcji jezdni powstają najczęściej po przez starzenie się materiału z którego została owa droga zrobiona. Powstają szczeliny a w nie wnika woda. Niska temperatura tworzy lód a ten rozsadza konstrukcję-to tyle teorii. Jakiś czas temu w powiecie była sobie instytucja podlegająca Starostwu Powiatowemu w Kędzierzynie-Koźlu o nazwie Powiatowy Zarząd Dróg który mieścił się przy ulicy Skarbowej.
  Dzięki 10 pracowników fizycznych którzy tam pracowali były na bieżąco naprawiane drogi, przystrzyżone trawniki i żywopłoty, usuwane usterki w chodnikach czy w oznakowaniu itd. Oczywiście przy drogach powiatowych. Lecz mądre głowy w owym Starostwie postanowili oszczędzić rzekomo nadmiernie wydawane pieniądze i zlikwidowali owy zarząd kosztem zwolnionych 10 pracowników. Pozostawiając część pracowników biurowych. Starostwo oczywiście po tym nic sobie nie ma do zarzucenia nawet że okradziono byłe mienie po zlikwidowanej jednostce. Niestety efekt oszczędności jest widoczny jak na dłoni to znaczy : dziurawe drogi, uszkodzone chodniki i oznakowanie, bród i syf na terenie infrastruktury dziś należącej do Wydziału Infrastruktury Drogowej w Kędzierzynie-Koźlu na ulicy Judyma. Dlatego proszę mieć pretensje do Starostów i radnych którzy tak zdecydowali. A wszelkie szkody należy zgłaszać do powyższego Wydziału Infrastruktury….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj