Z OSTATNIEJ CHWILI: Prezes Grupy Azoty ZAK zrezygnował. Stery spółki przejął Bogdan Tomaszek

11
Bogdan Tomaszek pełniącym obowiązki prezesa Grupy Azoty ZAK.

We wtorek wieczorem dotarły do nas informacje o zmianach w zarządzie Grupy Azoty ZAK. Paweł Mortas stojący na czele spółki od czerwca zeszłego roku, zrezygnował ze stanowiska. Jego obowiązki przejął Bogdan Tomaszek.

„27 lutego 2018 r. rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. przyjęła rezygnację prezesa zarządu Pawła Mortasa. W związku z powyższym podjęto uchwałę w sprawie czasowego oddelegowania do pełnienia powyższej funkcji przewodniczącego rady nadzorczej spółki, dr. Bogdana Tomaszka. Dr Bogdan Tomaszek obejmie stanowisko 1 marca br.

W składzie zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. pozostają: Sławomir Brzeziński – wiceprezes zarządu oraz Kamil Bortniczuk – członek zarządu. Uchwała rady nadzorczej wchodzi w życie z dniem podjęcia” – czytamy w komunikacie spółki.

11 KOMENTARZE

 1. Nareszcie dobra zmiana. Tylko co z resztą? Chyba pozostali vice prezesi też się już nieźle nachapali w firmie, która płaci najwyższe pensje w województwie opolskim !!!
  Dr. Tomaszek jest doświadczonym chemikiem i zna się na rzeczy. Życzę Mu sukcesów w kierowaniu firmą. Oby jak najdłużej utrzymał się w AZOTACH !!!!
  Ciekawi mnie, ile były prezes dostanie odprawy za 9 miesięcy pracy. Ile otrzyma tzw. premii lojalnościowej za nie podejmowanie pracy w konkurencyjnej spółce? Czy tyle samo co p. Nowosielska ????

 2. Odejście prezesa nie powinno to być dla nikogo żadnym dużym zaskoczeniem. Po rekonstrukcji Rządu dochodzi do koryta kolejna partyjna frakcja. O tym, że prezes Paweł Mortas zwolni zajmowane stanowisko usłyszałem już 10 stycznia br. na spotkaniu jednego z ważnych kędzierzyńskich gremiów. Czy ta zmiana wyjdzie Azotom na zdrowie „pożywiom i uwidim” jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi.
  Puki co trzeba należy życzyć byłemu senatorowi oraz wojewodzie opolskiemu panu dr Bogdanowi Tomaszkowi sukcesów i determinacji w kierowaniu Spółką.

 3. Za nie bożki Komuny jeden dyrektor Chmielewski przez 17 lat dobrze rządził fabryką azotową w Kędzierzynie. Po jego odejściu zaczęła się karuzela na stanowisku szefa firmy. Przybywało „spadochroniarzy” i przywożonych w teczkach dyrektorów. Czy ktoś już policzył ilu naczelnych zmieniło się w Azotach od odejściu dyr. Konstantego Chmielewskiego?

 4. Do Alojz Klepitko: chyba zamiast „nie bożki” miało być „nieboszczki” :) Ale jaka ona tam nieboszczka, przecież zmartwychwstała 2 lata temu :)

 5. Ja mosz prawie JotPe, trocha zech sie walnoł. A komuna nie zmartwychwstała 2 lata tym, ale przyjszła trocha lepszo zmina. ( tak godają) Ich wünsche dir Gesundheit, abo po naszymu to mniej sie JotPe dobrze. Godo Ci… Alojz Klepitko

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj