Z okazji dnia babci i dziadka przedszkolaki wspólnie z policją przygotowały laurki dla swoich dziadków

2

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z przedszkolami przygotowali specjalne kartki okolicznościowe. Oprócz życzeń, znajdują się na nich cenne rady dotyczące bezpieczeństwa oraz piękne rysunki przedszkolaków. Już dziś i jutro dzieci będą miały doskonałą okazję, by wręczyć je swoim dziadkom.

Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami, wyłudzają pieniądze od starszych osób. Seniorzy nierzadko tracą w ten sposób oszczędności całego życia. By uchronić ich przed tego typu przestępstwami policjanci z Kędzierzyna-Koźla podejmują wiele działań profilaktycznych. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie chciał od nich wyłudzić pieniądze.

Z okazji „Dnia Babci” i „Dnia Dziadka” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny wspólnie firmą CEWE i dziećmi z Przedszkoli nr 8, 11 i 17. przygotowały dla seniorów specjalne kartki okolicznościowe. Oprócz życzeń, znajdują się na nich cenne rady dotyczące bezpieczeństwa oraz piękne rysunki przedszkolaków.

Dzieci już dzisiaj i jutro będą miały okazję odwiedzić swoich dziadków i w dniu ich święta złożyć im życzenia oraz wręczyć kartkę. Spotkania te będą również dobrą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa. Warto przypomnieć starszym osobom , że nieuczciwi ludzie mogą chcieć wykorzystać ich dobre serce, by się ich kosztem wzbogacić. Przypomnijmy seniorom, by zawsze w takich sytuacjach kontaktowali się ze swoimi bliskimi i policją dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że w akcji nie uczestniczyło przedszkole nr 24. Dochodziło tam do oddolnych akcji zamordyzmu, polegających na wzywaniu policji do rodziców bez maseczek. Sąd uznał, ze brak jest znamion czynu zabronionego. Tyle w temacie.

  2. Brawo!!! Jakie my mamy szczęście że policjanci u nas mają takie talenty. Nic tylko przyklasnąć jak nie suszą w krzakach to się bawią w przedszkolach, pewnie w innych miastach aż zielenieją z zazdrości że nie potrafią tak wychowywać sobie młodego narybku.

Skomentuj