piątek, 29 marca 2024 06:21

Z nimi można czuć się bezpiecznie. Młodzi sportowcy zgarnęli aż 14 medali w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym

Podczas zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Żyrardowie drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle zgarnęła aż 14 medali. Młodzi sportowcy z naszego miasta ustanowili również trzy nowe rekordy.

W sobotę 15 kwietnia w Żyrardowie odbyły się kolejne w tym sezonie zawody "Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym". Wzięli w nich udział młodzi ratownicy z drużyny MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle.

Nasi sportowcy zdobyli 6 złotych medali, 7 srebrnych i 1 brązowy. Sztafeta w składzie Olga Matyjasek, Jagoda Sado, Julia Połulich i Diana Emerling. Dziewczyny zdobyły złoto i poprawiły rekord Polski w kategorii młodzik plus junior młodszy.

Olga Matyjasek zdobyła złoto w konkurencji 100 metrów z przeszkodami poprawiając tym samym poprzedni rekord Polski o prawie 3 sekundy, srebro za 50 metrów ratowanie manekina w płetwach i brąz za 50 metrów ratowanie manekina z pasem.

Jadwiga Burzyńska zdobyła dwa srebrne medale w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach w kategorii junior i open oraz dwa srebra za 100 metrów ratowanie manekina z pasem w tych samych kategoriach

Diana Emerling zdobyła srebro w konkurencji 100 metrów z przeszkodami, złoto w konkurencji 50 metrów holowanie manekina ustanawiając tym samym nowy rekord Polski oraz złoto w konkurencji 50 metrów ratowanie manekina w płetwach.

Karol Rekowski zdobył złoto w konkurencji 100 metrów z przeszkodami, złoto w konkurencji 50 metrów holowanie manekina i srebro w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach. Ponadto Olga Matyjasek zdobiła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik. Diana Emerling zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik. Jadwiga Burzyńska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii junior oraz open. Karol Rekowski zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy.