Z mieszkania zniknęły pieniądze i biżuteria. Złodzieje włamali się, gdy domownicy byli w pracy

7

Domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Niestety nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Policjanci podpowiadają jak zabezpieczyć swój dobytek.

W ostatnich dniach policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym z którego skradziono pieniądze i biżuterię. Do tego zdarzenia doszło w godzinach porannych, kiedy domownicy byli w pracy.

Niestety nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Przede wszystkim pamiętajmy, aby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna. Warto także zainwestować w zabezpieczenia antywłamaniowe takie jak wzmacniane drzwi, atestowane zamki, rolety oraz monitoring. Złodziej typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

Jednym z najlepszych zabezpieczeń domu lub mieszkania jest życzliwy i czujny sąsiad. Dobre relacje sąsiedzkie – wzajemna dbałość o mienie zmniejsza szansę na włamanie. Przebywając w domu zwracajmy uwagę na mieszkania sąsiadów, a także na kręcące się w pobliżu obce osoby oraz zaparkowane pojazdy.  Zainteresujmy się nieznajomymi, zapytajmy kogo szukają, a także zapamiętajmy ich wygląd.

W budynkach wielorodzinnych pamiętajmy również o zamykaniu drzwi do klatek. Gdy mamy domofon nie wpuszczajmy na nie obcych bez wcześniejszego sprawdzenia z kim mamy do czynienia i w jakim celu chcą wejść do budynku. Nie udzielajmy także nieznajomym żadnych informacji o sobie i swoich sąsiadach. Nie mówmy obcym gdzie w danym momencie przebywają sąsiedzi oraz kiedy wrócą, nawet jeżeli będą podawać się za ich krewnych.

Jeśli zauważysz podejrzane osoby, bądź samochody w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, bądź też domu sąsiada, powiadom o tym niezwłocznie Policję, dzwoniąc pod bezpłatny numerem 112.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

7 KOMENTARZE

      • Ciekawie kiedy tak niby razem pijemy? Alkoholu nie piję a tym bardziej z idiotami którzy już po trzeźwemu bredzą. Facet takie gnioty sobie możesz pisać pod swym pseudo a ode mnie się odwal. Zamiast pracować to siedzi w internecie i brednie wypisuje. Jak masz coś z głową to trzeba się leczyć. Inteligentny inaczej rozmówca się znalazł.

  1. Jak się do sąsiadów nie odzywa albo niedaj Boże dże koty to potem nie ma się co dziwić ze nawet jak coś widzą i słyszą nie zareaguja.

  2. Co tam bizuteria i kasa, wazne ze z mostu usuneli akrobate,.i wszystkie sluzby przyjechaly, zycie ludzkie najwazniejsze. jutro jakis matol zechce znowu zwrocic na siebie uwage wchodzac na dach budynku albo komin jakiegos zakladu.

Skomentuj