Z mieszkania skradziono biżuterię i pieniądze. Policja wyjaśnia sprawę i radzi, jak uniknąć włamania

3

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyjaśniają sprawę włamania do jednego z mieszkań w naszym mieście. Pamiętajmy, włamywacze działają szybko, najczęściej bez hałasu, podczas nieobecności domowników. Dlatego bardzo ważna jest wzajemna czujność sąsiedzka, szczególnie teraz kiedy część z nas wyjedzie na groby bliskich.

Wczoraj policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym z którego skradziono pieniądze i biżuterię. Do tego zdarzenia doszło w godzinach dopołudniowych. Apelujemy o wzajemną czujność sąsiedzką, szczególnie teraz kiedy część z nas wyjedzie na groby bliskich.

Jednym z najlepszych zabezpieczeń domu lub mieszkania jest życzliwy i czujny sąsiad. Dobre relacje sąsiedzkie – wzajemna dbałość o mienie zmniejsza szansę na włamanie. Przebywając w domu zwracajmy uwagę na mieszkania sąsiadów. Reagujmy na dobiegające z klatki schodowej hałasy, a także na kręcące się w pobliżu obce osoby oraz zaparkowane pojazdy.  Zainteresujmy się nieznajomymi, zapytajmy kogo szukają, a także zapamiętajmy ich wygląd.

Jeśli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, bądź samochody w pobliżu swojego miejsca zamieszkania lub też domu sąsiada, powiadom o tym niezwłocznie Policję, dzwoniąc pod bezpłatny numerem 112.

By zminimalizować ryzyko włamania do domu lub mieszkania przede wszystkim pamiętajmy, aby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu sprawdzić czy wszystkie drzwi i okna są pozamykane. Warto także zainwestować w zabezpieczenia antywłamaniowe takie jak wzmacniane drzwi, atestowane zamki, rolety oraz monitoring. Złodziej typując dom, najprawdopodobniej wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

W budynkach wielorodzinnych pamiętajmy również o zamykaniu drzwi do klatek. Gdy mamy domofon nie wpuszczajmy na nie obcych bez wcześniejszego sprawdzenia z kim mamy do czynienia i w jakim celu chcą wejść do budynku. Nie udzielajmy także nieznajomym żadnych informacji o sobie i swoich sąsiadach. Nie mówmy obcym gdzie w danym momencie przebywają sąsiedzi oraz kiedy wrócą, nawet jeżeli będą podawać się za ich krewnych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. Jednym ze sposobów jak nie dać się okraść jest widok policyjnych patroli -PATROLI-u nas w mieście niestety spotkać policję to naprawdę wielki fart ,raz na jakiś czas miniesz się z radiowozem na drodze i to wszystko ,nie no przepraszam ostatnio nieoznakowane BMW szukało uchodźców-śmiech na sali,zapraszamy patrole między bloki!!!pod plywalnia jesteście bezużyteczni

  2. Tak, tak!!! Z sąsiadami trzeba żyć, nie było by komunikatów o kradzieżach czy śmierciach za ścianą gdzie nikt nic nie wie, no ale czego wymagać jak sąsiadom nawet nie mówi się dzień dobry.

Skomentuj