Z komory silnika wydobywał się gęsty dym. W Sławięcicach doszło do pożaru miejskiego autobusu

8

W poniedziałek w godzinach popołudniowych operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na pętli autobusowej w Sławięcicach doszło do pożaru pojazdu.

Na miejsce skierowano zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak wynika z uzyskanych informacji, jeszcze przed przyjazdem służb, pasażerowie opuścili pojazd, a kierowca autobusu samodzielnie ugasił płonący silnik. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, schładzaniu elementów silnika oraz kontrolowaniu nagrzanych elementów przy pomocy kamery termowizyjnej. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

8 KOMENTARZE

  1. Z tego co wiedziałem i mam nagrany film ze zdarzenia to nie kierowca autobusu tylko przejeżdżający kierowca samochodu ugasiły pożar. Młody kierowca autobusu to był bardzo spanikowany

  2. Potem ludzie czytają takie pierdoły i powtarzają dalej. Masakra jakaś. Niedouczony autor artykułu nawet nie wie, gdzie jest silnik w autobusie. Gdyby pojawił się ogień jak pisze, to sprawa była by szybka i prosta. Tak samo jak na ulicy Kozielskiej. Czas ok. 6 minut i CAŁY autobus się pali. Autobus 153 jak dobrze pamiętam. Widać na zdjęciu, otwarta jest klapa gdzie jest zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, tłumik z filtrem itp. Po lewej stronie jest chłodnica. Silnika jakoś nie widać.

  3. Jak nie potrafią serwisować autobusu ze spalinowym silnikiem to aż strach pomyśleć o serwisowaniu „eko” elektryków, tam 6 gaśnic nie wystarczy!

  4. Za brednie jako pierwszy do pomocy przystąpił funkcjonariusz Służby Więziennej, który właśnie był po służbie. Najpierw swoją gaśnica z samochodu a potem tymi z autobusu ugasił pożar. Kierowca wzywał pomoc przez telefon i przyniósł tylko gaśnice. Szkoda że nie piszą prawdy bo będzie coraz mniej osób, które przypadkiem przejeżdżając koło takiego zdarzenia będą chciały pomóc. Oczywiście cały film mam na nagraniu. Kierowca rzeczywiście był młody i spanikowany zresztą widać to na filmiku.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj