Z Kędzierzyna-Koźla dojedziesz prosto na Pol’and’Rock Festival. Będzie bezpośredni pociąg

7
Fot: Paweł Krupka, www.polandrockfestival.com

Koniec zamieszania z organizacją dodatkowych połączeń kolejowych na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (dawny Przystanek Woodstock). Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przygotowaniu dodatkowych pociągów dalekobieżnych, które zawiozą uczestników imprezy na miejsce. Swoją decyzję Prezes Rady Ministrów uzasadnił troską o bezpieczeństwo uczestników festiwalu.

Przystanek Woodstock, bo pod taką nazwą znana jest impreza organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jest jedną z największych imprez plenerowych w kraju, która corocznie przyciąga rzesze fanów. W tym roku ze względów prawnych wydarzenie po raz drugi odbywa się pod nazwą Pol’and’Rock Festival.

Na początku czerwca spółka Przewozy Regionalne podjęła decyzję o nieuruchomieniu dodatkowych połączeń na czas festiwalu. Swoją decyzję przewoźnik uzasadniał względami ekonomicznymi oraz obawą o zniszczenia taboru, do których notorycznie dochodziło podczas ubiegłych edycji imprezy.

Stanowisko przewoźnika spotkało się z ostrą krytyką organizatorów wydarzenia, jak i samorządowców. W końcu decyzję o organizacji dodatkowych połączeń kolejowych na festiwal podjął premier Mateusz Morawiecki, który po rozmowach z Joachimem Brudzińskim i Elżbietą Witek (byłym i obecną Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji) uznał, że będzie to rozwiązanie właściwe z punktu widzenia troski o bezpieczeństwo uczestników imprezy.

Przewozy Regionalne uruchomią pociągi dalekobieżne na pięciu trasach. Dobrą informacją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic, wybierających się na Pol’and’Rock Festival, jest uruchomienie bezpośredniego połączenia z naszego miasta, którego trasa poprowadzi przez Opole, Wrocław i Poznań.

Jak na razie przewoźnik nie podaje informacji o liczebności składów, na tym etapie nie jest znany również rozkład jazdy dodatkowych pociągów. XXV Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1, 2, 3 sierpnia 2019 roku.

 

7 KOMENTARZE

  1. widzę, że jakaś kodziara produkuje się tu pod 4 nickami.. pani kodziaro, idąc tokiem pani rozumowania to z powodu „roku wyborczego” rząd, sejm i senat powinni pochować do szuflad pieczątki, pozamykać biura i iść na urlop do końca roku …

Skomentuj