Z farbą na wieszcza. 87-letni kędzierzynianin bazgrał po pomniku Adama Mickiewicza. ZDJĘCIA

12

Sporych kłopotów napytał sobie 87-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Starszy pan został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów z Gliwic, gdy farbą bazgrał po pomniku Adama Mickiewicza.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 27 listopada. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który malował farbą po pomniku Adama Mickiewicza. Na miejsce natychmiast podjechał radiowóz. Policjanci zastali na miejscu starszego człowieka z pędzlem w ręku. Na cokole widniał już napis AVI.

87-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, czemu zdecydował się na malowanie po pomniku. Jak ustalono podczas rozmowy, jego celem było wykonanie napisu AVE MARIA. Co dokładnie przyświecało temu pomysłowi, nie wiadomo. Mężczyzna nie wykazywał objawów choroby czy zaburzeń świadomości.

Czyn 87-latka zakwalifikowano wstępnie jako występek z art. 261 kk, który mówi, że kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

12 KOMENTARZE

Skomentuj