Z DZIAŁU „MATOŁKI”: Błędnie pojmowany patriotyzm

5

Na byłej strzelnicy w lesie pomiędzy Śródmieściem a Azotami kwitnie „twórczość” patriotyczna. Szkoda tylko, że bez poszanowania ortografii języka ojczystego.

Na malowidło odwołujące się do Powstania Warszawskiego podczas spaceru natknął się nasz czytelnik. Pan Jarosław od razu spostrzegł, że hasło zawiera błąd ortograficzny.

– W jednym z pomieszczeń moim oczom ukazuje się napis „1944  – 63 Dni Bochaterskiej Walki. 73. Rocznica” Ach ci młodzi patrioci… Gdyby ten lokalny patriotyzm przełożył się jeszcze na znajomość ortografii języka polskiego, byłoby wspaniale – komentuje pan Jarosław.

Przy okazji kilka zdjęć obrazujących obecny stan obiektu:

5 KOMENTARZE

 1. Jakie miasto taka sensacja… A może by tak wykonać trochę prawdziwej dziennikarskiej pracy? Nie wiem… pogrzebać głębiej w aferze z przedszkolem nr 17, prześledzić jakie są dalsze losy sprawy sprzedaży portu którą interesowało się ABW, albo choćby czy wykonawcy wszystkich opóźnionych inwestycji wpłacili do miasta kary umowne? Poważnych tematów by się pare znalazło…

   • Rozwiń myśl (jeśli jakakolwiek towarzyszyła temu komentarzowi), bo nie widzę związku… To że ktoś ma braki w edukacji sprawia że jego wypociny stają się kwestią ważniejszą niż przekręty na miliony złotych? Nie chwytam…

 2. >Brawo<
  Czyli wg ciebie nie wolno takimi sprawami się zajmować? A co jaśnie Brawo pozwoli opisywać w kk.24.pl?
  Mam dla ciebie propozycję, weź do ręki kij /może być bejsbolowy/, idź do redakcji, stań nad ludźmi tam pracującymi i pod groźbą przetrzepania im tym narzędziem tyłków, dyktuj im tematy i treść artykułów.
  Ps, nic mnie nie łączy z redakcją kk24.pl, jedynie przeglądam ten /dość/ szybko reagujący na wydarzenia lokalne portal.

 3. :Bravo
  Tak się składa, że to ja wysłałem ten materiał do KK24 i czuję się trochę zobowiązany do zabrania głosu w sprawie twojego wpisu. Nie wiem czy zauważyłeś, w jakiej rubryce został zamieszczony materiał :-)
  Może powinieneś pracować jako dziennikarz śledczy. Może masz jakieś ważne informacje w sprawie przekrętów w naszym mieście, więc fajnie by było gdybyś to opisałi i podzielił się nimi z czytelnikami portalu, przesłał dowody na istnienie swoich spiskowych teorii, no i powiadomił prokuraturę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj