Z ARCHIWUM BOGUSŁAWA ROGOWSKIEGO: Kolejka po papier toaletowy

0

Mamy dla Was nowy dział ze zdjęciami dawnego Kędzierzyna-Koźla z przepastnego archiwum fotografa i dziennikarza Bogusława Rogowskiego. Wiele z nich to prawdziwe perełki. Na wielu zobaczyć można miasto, którego już nie ma. Bo aż nie chce się wierzyć, że na przykład tam, gdzie dziś stoją supermarkety, kiedyś był tor kartingowy, a kibicować rajdowcom przychodziły tłumy. Albo że po papier toaletowy pod „Światowidem” trzeba było odstać pół dnia w długiej kolejce…

Od tego właśnie zdjęcia zaczynamy nasz cykl:

Starsi jeszcze pamiętają, młodsi pewnie nie mogą się nadziwić, ale tak właśnie wyglądała kolejka przed sklepem „Światowid” przy ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie-Koźlu, gdy „rzucono” do niego papier toaletowy. Zdjęcie wykonane na początku lat 80.

bogusław rogowskiBogusław Rogowski urodził się 30.11.1941 r. w Budzanowie w powiecie Trembowla na dzisiejszej Ukrainie. W Koźlu mieszka od 1945 r. Uczęszczał do kozielskiego liceum. Po zwolnieniu z wojska rozpoczął pracę w zakładowym Domu Kultury „Chemik” jako instruktor fotografii i filmu. W czasie 27 lat pracy na tym stanowisku udało mu się zarazić fotografią kilkudziesięciu młodych kędzierzynian. Wraz z nimi brał udział w wystawach fotograficznych w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. W lutym 1965 r. podjął współpracę z gazetą zakładową – „Trybuną Azotów”. Jego przygoda z tym periodykiem trwała 36 lat.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj