Z ARCHIWUM BOGUSŁAWA ROGOWSKIEGO: Gdy nie było jeszcze supermarketów…

0

W czasach, gdy nie było jeszcze wszechobecnych dziś sklepów wielkopowierzchniowych, kwitły targowiska i wszelkiego rodzaju jarmarki.

Szczególnie przed przemianami gospodarczymi często były to jedyne miejsca, gdzie można było dostać towary niedostępne w oficjalnym handlu – od żywności, przez odzież, po sprzęt AGD i meble. Pierwsze trzy zdjęcia pochodzą z początku lat 90. i zostały wykonane na targowisku Manhatan przy hali sportowej. Na kolejnych fotografiach Bogusław Rogowski uwiecznił kiermasz zorganizowany ponad dekadę wcześniej nieopodal – w okolicy ulicy 1 Maja.

bogusław rogowskiBogusław Rogowski urodził się 30.11.1941 r. na dzisiejszej Ukrainie. W Koźlu mieszka od 1945 r. Uczęszczał do kozielskiego liceum. Po zwolnieniu z wojska rozpoczął pracę w zakładowym Domu Kultury „Chemik” jako instruktor fotografii i filmu. W czasie 27 lat pracy na tym stanowisku udało mu się zarazić fotografią kilkudziesięciu młodych kędzierzynian. Wraz z nimi brał udział w wystawach fotograficznych w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. W lutym 1965 r. podjął współpracę z gazetą zakładową – „Trybuną Azotów”. Jego przygoda z tym periodykiem trwała 36 lat.

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Handel 1 Handel 4 Handel 44 Handl 22

Skomentuj