Wzrosła liczba egzaminów na prawo jazdy. Kursanci lepiej wypadają na egzaminie praktycznym

11

Po zauważalnym spadku liczby egzaminów w pierwszych miesiącach 2020 roku, w drugiej jego połowie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego odnotował powrót do statystyk z poprzednich lat. Prezentujemy wyniki procentowe uzyskiwane na egzaminach na prawo jazdy przez absolwentów szkół nauki jazdy z naszego powiatu.

W pierwszej połowie 2020 roku zarówno szkoły nauki jazdy, jak i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego notowały znaczne spadki w liczbie kursantów i egzaminów, co związane było z trudną sytuacją epidemiczną. W drugiej połowie minionego roku sytuacja wróciła jednak do normy.

Zdawalność egzaminów teoretycznych wśród absolwentów szkół nauki jazdy z naszego powiatu kształtowała się na poziomie 64,43 proc. i była bardzo zbliżona do wyników osiąganych w pierwszym półroczu 2020 roku. Kursanci radzili sobie lepiej na egzaminie praktycznym, gdzie zdawalność wyniosła blisko 35 proc.

Tak prezentują się wyniki uzyskane przez kursantów poszczególnych szkół z naszego powiatu:

UWAGA, KOLEJNOŚĆ NIE ZALEŻY OD WYNIKÓW ZDAWALNOŚCI. DECYDUJE NUMER OSK!

11 KOMENTARZE

  1. Prawidłowo jeżdżą z instruktorem jazdy,po zdaniu egzaminu, szczególnie młode kobiety już tak prawidłowo nie jeżdżą szczególnie widać to na przejściach dla pieszych jak i na skrzyżowaniach z ścieżką rowerową.

  2. oglądając same procentowe dane można wyciągnąć niewłaściwe wnioski. Dwa ośrodki mają zerową zdawalność , ale jak się okazuje nie było w ogóle zdających tam. Więc w tej tabelce nie powinno być 0 tylko kreska, że nie ma danych. Również ten co ma 100% nie jest geniuszem nauczania – zdawało zaledwie 7 osób a u innego zdawało 84 a 52 zdało. Najlepszą statystyką byłoby wiedzieć ile z tych osób przez rok jazdy nie miało wykroczeń i wypadków.

    • Czyli Egzaminator i instruktor Pana zdaniem ma ponosić odpowiedzialność czy ktoś po zdaniu będzie jeździł przepisowo czy nie przepisowo? Zgadzam się natomiast, że statystyka średniej zdawalności jest bez sensu bo 9 osób może zdać za 1 razem a jedna za 10 i cała statystyka poszłą się … Powinno się podawać statystykę zdawalności ale tylko za 1 podejściem.

  3. Ciekawe w ilu szkołach uczą powiązania pedału gazu z mózgiem, na drogach i w statystykach wypadkowych nie wygląda to dobrze, byłem świadkiem jak świeżo upieczoną absolwentka zamiast użyć hamulca puściła kierownice i zakryla twarz obiema rękami a efekt był wiadomy.

  4. Samochody nieuki jazdy upośledzają ruch w K-K.
    Dlaczego jeżdżą 30 km/h na szybkich ulicach ? Jak nie potrafi jeżdzić to pod halę na Azotach a nie na drogi publiczne,niech ćwiczy

Skomentuj