Wzmożone patrole policji w Blachowni. Zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych

2

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły przy ul. Szkolnej. W związku z remontem drogi krajowej 40 to właśnie przez tę ulicę wytyczone zostały objazdy. Dlatego funkcjonariusze będą sprawowali szczególny nadzór nad ruchem w rejonie szkoły w godzinach porannych i popołudniowych, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z powrotem.

Od 28 marca kędzierzyńsko-kozielscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z panią „stopką” będą dbać o bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły przy ul. Szkolnej w Kędzierzynie–Koźlu. Działania te zainicjowane zostały przez Komendę Powiatową Policji w związku z prowadzonymi robotami drogowymi na krajowej czterdziestce. Na czas remontu drogowcy wyznaczyli objazdy m.in. przez ulicę Szkolną, co skutkuje wzmożonym ruchem. Dlatego policjanci będą sprawowali nadzór nad ruchem drogowym w rejonie szkoły w godzinach porannych i popołudniowych, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z powrotem. Mundurowi będą również nadzorować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców jak i pieszych i rowerzystów.

Przypominamy kierowcom, aby w rejonach szkół zachowali szczególną ostrożność. Dzieci często mają rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego. Natomiast rodzice czy opiekunowie muszą pamiętać, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7. roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkiem dorosłych jest zadbać o to, by przygotować dzieci do bycia uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

2 KOMENTARZE

Skomentuj