Wzmożone kontrole prędkości na drogach naszego powiatu. Policjanci wlepili 42 mandaty

0
Fot. policja

Policjanci z kędzierzyńskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole prędkości na drogach naszego powiatu. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji „Prędkość”. Dla 42 kierowców kontrola zakończyła się mandatami karnymi.

We wtorek, po raz kolejny policjanci urządzili zmasowane kontrole pojazdów poruszających się na drogach powiatu kęzierzyńsko-kozielskiego. W akcji wzięło udział 13 funkcjonariuszy, którzy przyglądali się ruchowi pojazdów na głównych drogach powiatu. Mundurowi zmieniali miejsca pomiaru prędkości. Do kontroli użyto ręcznych mierników oraz wideorejestratora.

– Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 120  pojazdów. Z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości dla 42 kierowców kontrola zakończyła się mandatem karnym – informuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie – Koźlu.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych, w których niejednokrotnie ludzie tracą zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy, że od  18 maja  obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami. Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta – przestrzega podkom. Kowalska.

Skomentuj