Wzięli udział w konkursie ekologicznym, w nagrodę pojechali na wycieczkę w góry

0

We wrześniu w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim przeprowadzono konkurs pt. „W góry za góry elektrośmieci”, którego finał odbył się podczas ekopikniku w Kędzierzynie-Koźlu 15 września.

W konkursie wzięło udział 21 klas z 13 szkół z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, współpracujących ze Związek Międzygminny „Czysty Region”. Wszystkie klasy zebrały 1963,98 kg elektroodpadów. Najwięcej odpadów zebrała bardzo aktywna ekologicznie III CP z I LO w Kędzierzynie-Koźlu – aż 527,20 kg. I zgodnie z obietnicą, dzięki wsparciu Asekol @Love Recykling, zwycięscy pojechali pod opieką podróżnika i ekologa Dominka Dobrowolskiego w Beskid Śląski, a dokładnie do Brennej, skąd wszyscy wyruszyli na obiecaną wyprawę do Schroniska PTTK na Błatniej.

Wyprawa była także zakończeniem całorocznego programu edukacyjnego promującego ochronę gór przed zaśmieceniem oraz selektywną zbiórkę elektroodpadów. Wyprawy organizowane są pod patronatem Koalicji Recykling Górom. W sumie w 2021 roku zorganizowano 11 akcji edukacyjnych w Sudetach i w Górach Opawskich oraz w Beskidzie Śląskim.

Skomentuj