Wyśpiewała miłość do ojczyzny. Julia Kusz z Kędzierzyna-Koźla laureatką Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Olszance

0

12-letnia Julia Kusz z naszego miasta została laureatką XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”. To konkurs, który co roku ściąga do Olszanki uzdolnionych wokalistów z całej Polski. 

Julia Kusz przyzwyczaiła nas do swoich sukcesów. To nie pierwsze osiągnięcie młodej wokalistki, która na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopki. Julia jest uczennicą Publicznego Ogniska Artystycznego w Kędzierzynie-Koźlu i uczy się na wydziale wokalno-estradowym w
klasie Moniki Woleńskiej.

Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i przyciąga do Olszanki wielu bardzo zdolnych wokalistów z całego kraju. Wśród nich była mieszkanka naszego miasta 12-letnia Julia Kusz. Celem Festiwalu jest popularyzacja różnorodnych pieśni o ojczyźnie, pieśni legionowych, pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość, w tym również patriotycznych pieśni współczesnych. Festiwal miał charakter konkursu otwartego, w którym uczestniczyć
mogły amatorskie zespoły chóralne, wokalne, instrumentalno- wokalne i soliści z terenu województwa opolskiego oraz z innych regionów Polski.

Festiwal składał się z dwóch etapów:
I etap – eliminacje, II etap – Koncert Laureatów. Prezentacje artystyczne oceniało jury powołane przez organizatorów w trzech kategoriach wiekowych: dziecięca, młodzieżowa i dorosłych. Julia Kusz wystąpiła w dziecięcej kategorii wiekowej do 13 lat.

Dziewczynka zaprezentowała dwa utwory: „Czemu płaczesz ty powstańcze – śląska pieśń powstańcza” oraz „Uwierz Polsko”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj