Wyścig kolarski i bieg. Kędzierzynianie organizują kolejne imprezy sportowe na Górze Świętej Anny

1

Klub Sportowy „KOZIOŁEK” zaprasza do udziału w dwóch imprezach sportowych: „Pamięć Powstań Śląskich – Aktywnie na Górze Św. Anny”.

„I Cross Country XC Pamięci Powstań Śląskich” odbędzie się 11 września – to wyścig kolarski. W masywie Góry Chełmskiej odbywały się wcześniej maratony MTB, które cieszyły się ogromną popularnością. Nasz symboliczny wyścig odbędzie się na dystansach 15 km i 30 km. Uczestnicy zawodów otrzymają patriotyczne koszulki. Dzieci startować będą na dystansach od 0,5 km do 8 km w różnych kategoriach wiekowych.

„V Bieg Pamięci Powstań Śląskich 12.09.2021 r. ma charakter symboliczny i podobnie jak wyścig kolarski jest hołdem dla Powstańców Śląskich. Góra Św. Anny to miejsce największej bitwy III powstania i właśnie tutaj przeprowadzony będzie bieg.

– Przez ostatnie kilkanaście lat Powstania Śląskie były w cieniu innych historycznych wydarzeń. Pamięć o nich jest naszym obowiązkiem także z uwagi na dalsze losy dzielnych powstańców i represji, które musieli przejść wraz z rodzinami. Bardzo zależy nam na odtworzeniu wydarzeń minionego okresu, dlatego we współpracy z Muzeum Czynu Powstańczego przygotujemy dla uczestników spotkanie z historią zakończone otrzymaniem patriotycznej koszulki – tłumaczy Robert Wencel, prezes Klubu Sportowego „Koziołek”.

Bieg przeprowadzony zostanie na dystansie 10 km i półmaratonu, w ramach którego odbędą się Amatorskie Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Dzieci z podziałem na kategorie wiekowe będą rywalizować na dystansach od 200 m do 1,5 km.

1 KOMENTARZ

Skomentuj