Wyróżnili wyjątkowych pracowników oświaty. Powiat uczcił Dzień Edukacji Narodowej

6

Wyjątkowy nauczyciel to taki, który łączy w sobie kreatywność, otwartość, sumienność i zrozumienie potrzeb uczniów. Takich właśnie pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodziło Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Tegorocznym gospodarzem Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu. Wyróżniono dyrektorów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli, pracowników oświaty.

Cieszę się, że jestem tu wśród przyjaciół, bo sam również jestem nauczycielem. Mogę śmiało powiedzieć, że nauczycielem zostaje się do końca życia. To nie jest święto tylko nauczycieli, lecz wszystkich osób związanych z szeroko pojętą edukacją. W przestrzeni publicznej utarło się to, że mówimy tylko o nauczycielach, oczywiście są najważniejsi, ale bez pracowników szkoła by nie funkcjonowała. Mamy szalone czasy, rok temu nie mogliśmy zorganizować takiego dnia i tym bardziej się cieszę, że w tym roku możemy się spotkać i osobiście złożyć życzenia – mówił podczas spotkania starosta powiatu Paweł Masełko.

Wicestarosta powiatu Józef Gisman również złożył życzenia nauczycielom, wspominając swój początek pracy w oświacie.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy i pracownicy placówek oświatowych zarządzanych przez powiat kędzierzyńsko-kozielskich.

Nagrody dla dyrektorów otrzymali: Maria Staliś, Małgorzata Targosz, Katarzyna Arciszewska-Stępień, Urszula Więcek, Agnieszka Kossakowska, Adam Kania, Krystyna Gielas, Justyna Lubieniecka, Ireneusz Wiśniewski, Zdzisław Krzysztofka i Gotfryd Włodarz.

Nagrody za szczególne osiągnięcia otrzymali nauczyciele: Anna Plonka, Zbigniew Romik, Monika Michaliszyn, Karina Sobota, Justyna Miedzak-Dyka, Beata Falba, Przemysław Skuza, Tobiasz Kuca, Adam Wala i Witosław Iwanejko.

6 KOMENTARZE

  1. Pani lotecka.. Śmiech na sali.. Uczyła mnie historii w 19,byla,wredna i jest dalej wredna.. Miałem rękę w gipsie a ona mi kazała nią pisać sprawdziany..

Skomentuj