Wyremontowana droga i zupełnie nowa ścieżka rowerowa. Koniec inwestycji na ulicy Żabienieckiej

0

Z zakończonego właśnie remontu ul. Żabienieckiej ucieszą się nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści. W ramach przebudowy drogi powstała bezpieczna trasa dla jednośladów. Inwestycja pozytywnie przeszła odbiory techniczne.

Zakres robót obejmował nie tylko położenie nowej nawierzchni asfaltowej i wytyczenie trasy dla jednośladów. Harmonogram prac był tak skoordynowany, aby wcześniej wybudowana została kanalizacja i niezbędne sieci. Teraz przyszedł czas na sfinalizowanie modernizacji w tej części Kłodnicy. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poprawi nie tylko całkowicie od podstaw stworzona ścieżka, ale również ekologiczne i nowoczesne oświetlenie ledowe.

Zakończone zadanie inwestycyjne Gminy Kędzierzyn-Koźle pn. „Rozbudowa drogi gminnej – ul. Żabienieckiej w Kędzierzynie-Koźlu – etap II”  realizowane było przy współfinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będącego państwowym funduszem celowym. Dofinansowanie w formie dotacji przekazane przez Wojewodę Opolskiego na mocy umowy nr RFRD/2021/G/22/U/2022 z dnia 07.04.2022r., wyniosło 819.492,87 zł. Całkowita wartość zadania to 1.654.850,49 zł.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj