Wyraźny spadek liczby nowych zakażeń i pacjentów w kozielskim szpitalu covidowym

7

Zaraz po weekendzie rząd może zakończyć regionalizację obostrzeń. Ostateczną decyzję podejmie premier. Taka zmiana oznaczałaby, że po majówce w województwach opolskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim uruchomione zostałyby lekcje hybrydowe dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Otwarte miałyby zostać także salony kosmetyczne, fryzjerskie i manicure, tatuażu i kolczykowania.

W szpitalu w Koźlu przebywa 138 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 10 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce hospitalizowanych jest 3 dzieci.

W naszym powiecie mamy dziś 22 nowe przypadki zakażenia. Minionej doby zmarła 1 osoba, miała choroby współistniejące. 386 osób objętych jest w powiecie kwarantanną, w ciągu doby wykonano 198 testów. Na Opolszczyźnie mamy dziś 152 nowe zakażenia, w kraju odnotowano we wtorek 5 709 przypadków zakażenia. Z powodu COVID19 zmarło 99 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 361 osób.

Dziś o 14.00 w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Stalmacha 20 w Kędzierzynie ruszą pierwsze szczepienia. Chętnym podany zostanie preparat firmy Pfizer. Poniżej na plakacie numery telefonów do naszego punktu, pod którymi można zarejestrować się bezpośrednio. Od 27 kwietnia trwa rejestracja dwóch roczników 1976 i 1977.

7 KOMENTARZE

  1. Proszę czytać ze zrozumieniem strony rządowe, bo całe miasto wprowadzacie w błąd:
    „Natomiast w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymane są wszystkie wcześniejsze obostrzenia.
    W opolskim nic nie luzują!!!

    • To może Ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Z artykułu jasno wynika że obostrzenia mogą znieść PO majówce. Konferencja odbędzie się jutro, także na tę chwilę jeszcze nic nie wiadomo, a Ty już siejesz ferment.

  2. To że jesteśmy więźniami rządu z obostrzeniami to inna sprawa. Tak przy okazji hipokryzja rządowa czyli czemu na woj. mazowieckie nie narzucili obostrzeń ? A szpital to jeszcze długo będzie zamknięty dla potrzebujących pacjentów nie covidowych.

  3. Brawo śledzę poczynania punktu masowego od początku i do dziś nie wiem jaki jest besposredni numer do rejestracji. Tyle z tych plakatów można się dowiedzieć.

Skomentuj