Wyprzedzał kolumnę pojazdów i spowodował wypadek. Dwie osoby trafiły do szpitala

14

Dwie osoby poszkodowane i zablokowana przez trzy godziny droga krajowa nr 45 to efekt wypadku, do którego doszło w sobotę przed godziną 7:30 w miejscowości Gwoździce. Jego sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Do wypadku doszło, gdy 32-letni kierowca bmw w miejscu niedozwolonym zdecydował się na manewr wyprzedzania jadącej przed nim kolumny pojazdów. Kierowca nie zauważył, że pierwszy z samochodów podjął manewr skrętu w lewo. Zderzenie samochodów zakończyło się wypadnięciem obu pojazdów z jezdni i obrażeniami kierowcy i pasażerki audi – mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

Na czas prowadzenia akcji droga była całkowicie zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który spowodował wypadek. Mężczyzna usłyszy też zarzut spowodowania wypadku.

 

 

14 KOMENTARZE

  • No tak, 32 lata to jeszcze dziecko i powinien z rodzicami jeździć, a jakby sprawca był po czterdziestce, to też wysyłałbyś takich na badania, bo kierowcy w podeszłym wieku stanowią jeszcze większe zagrożenie.

  • Udaj sie na ponowny kurs prawa jazdy oraz do okulisty( jest linia przerywana w miejscu , zdjecie pierwsze). Ta podwojna ciagla jest tam po to aby nie wyprzedzali.
   Pasazerowie tego Audi napewno wystapia na drodze prawnej o odszkodowanie za poniesione straty na zdrowiu.
   Takze gosciu niech sobie szykuje w porfeliku pieniazki.

  • Ty sie udaj na egzamin, prawo jazdy za skrzynkę buraków dostał i super. Wyprzedzający jest winny zapraszam do lektury art. 24 PoRD

 1. Ludzie, i o co się tak kłócić? Widać wyraźnie, że w tym miejscu jest podwójna ciągła, a te linie przerywane są tylko do skrętu. Kierowca BMW jest jedynym winnym. Wyprzedzanie w tym miejscu jest niedozwolone i kierowca Audi wcale nie musiał patrzeć w lusterko. Tu nie ma pola do dyskusji.

Skomentuj