Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciężarówki w Sławięcicach. Trzy osoby zostały ranne. ZDJĘCIA

6

We wtorek po godzinie 14 doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem ciężarówki oraz trzech samochodów osobowych. Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa nr 40 w Sławięcicach była nieprzejezdna.

Wypadek miał miejsce na ulicy Sławięcickiej, przy zjeździe w kierunku Starej Kuźni. Z informacji uzyskanych na miejscu wynika, że kierowca osobowego opla nie zauważył, że jadący przed nim ford zwalnia i najechał na jego tył. Siła uderzenia była na tyle duża że ford uderzył w jadącą przed nim ciężarówkę. Jednocześnie opla wyrzuciło na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się jeszcze z samochodem tej samej marki.

W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa nr 40 w Sławięcicach była nieprzejezdna, służby kierowały objazdami. Obecnie (16.30) ruch odbywa się bez utrudnień.

6 KOMENTARZE

 1. Z relacji wynika, że ciężarówka i ford z oplem jechali od strony Starej Kuźni. A ze zdjęć wynika, że ford zachował środki ostrożności i nie wjechał w tą ciężarówkę: przód nie ma śladu kolizji. Zawinił opel, który jechał za nim: nie zachował bezpiecznej odległości. A cała reszta, jest tego konsekwencją. Zdziwiłabym się, jakby kierowca forda miał jakieś urazy – przy takich zdarzeniach poduszka powietrzna raczej się nie otwiera. A samochód wygląda na bardzo dobrze utrzymany. Opel ze zmiażdżonym silnikiem też nie staroć. Ale o tym drugim nie da się tego powiedzieć…
  O tej porze dnia (między godz. 14 a 15) takie zdarzenie na tej drodze, przy rozkopanej ulicy Przyjaźni, to istne pandemonium z tej strony tej dziwnej aglomeracji, w której blokuje się jedyną drogę przejazdową między mostem przy śluzie Nowa Wieś, a mostem przed zjazdem w ul. Strzelecką! Z jakiegokolwiek powodu!!

 2. Kto rządzi w tych Sławięcicach….brak sygnalizacji świetlnej,luster… ja by osiedle nie należało do K-Koźla….

 3. Brak „ograniczonego zaufania” to sie zwie, co z tego ze ja jade dobrze, a ktos inny „na pewniaka, bo wszyscy tak jada”. Ewentualnie kierowca z komorka w rece i po koncentracji. Szalencow co dnia pelno, najwiecej jest wyprzedzania na podwojnej ciaglej i na zakretach – samobojcy.

 4. Tak samo korytarz zycia na autostradach, nie kazdy zjezdza na swoj pas robiac wolny srodek, nalepiej tak sie „ustawia autkiem” prymityw, by z centrum dowodzenia (fotel kierowcy) nagrywac na komorke zdarzenie.
  Masakra ile takich jest, tv nie ogladaja gezet nie czytaja czy co? Kultura jazdy – masakra.
  Wystarczy pojechac za miedze, nawet do Czech, od razu inaczej, zyczliwiej, rozsadniej na drodze.

 5. Prawda taka ze polacy jezdza beznadziejnie i stwarzaja zagrozenie dla siebie i innych uzytkownikow drogi.Ale to tak jak z papierem toaletowym, po co go uzywac? jak sie wysuszy to sie wykruszy!!

Skomentuj