Wypadek w centrum Kędzierzyna. Trzy osoby trafiły do szpitala. ZDJĘCIA

5

Około godziny 18.20 na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Judyma doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W jego wyniku trzy osoby zostały poszkodowane.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego opla wyjeżdżając z ulicy Judyma nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu daewoo, który poruszał się od strony nowego ronda przy domu kultury Chemik.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby – wszyscy podróżowali daewoo. Na miejscu pracują policjanci i strażacy, skrzyżowanie przez kilkadziesiąt minut było zamknięte. Po godzinie 19 zostało otwarte dla ruchu.

5 KOMENTARZE

  1. Błędem bylo usuwanie z tego skrzyżowania sygnalizacji świetlnej. W godzinach wzmożonego ruchu wyjechanie z Placu Wolności i ul.Judyma na Jana Pawła graniczy z cudem. Potem kierowcy na siłę próbują sie przepchać. Obawiam się że w tym miejscu będzie częściej dochodzić do podobnych zdarzeń.

    • Wiadomo już, że wypadek ten był powodem na siłę przepychania się?
      Czy to może raczej zwykłe gapiostwo wyjeżdżającego z Judyma?

  2. Na starostwie jest kamera to można ewentualnie spr.
    Podaję rozwiązanie: budowa ronda (wiem niedawno był remont i za mało miejsca), no to podaję rozwiązanie drugie, skrzyżowanie dróg równorzędnych.

  3. Faktem jest, że po przebudowie zarówno alei Jana Pawła II, jak i ul. Kozielskiej w godzinach szczytu (ale i często nawet poza nimi) bardzo trudno wyjechać jest z uliczek podporządkowanych (i to nie tylko z pl. Wolności czy ul. Judyma, ale choćby np. na Pogorzelcu). A to dlatego, że po likwidacji świateł (1x ul. Kozielska, 4x al. JPII) ruch główną ulicą odbywa się wprawdzie w sposób płynny, ale i praktycznie bez żadnych przerw! Jest to dobre rozwiązanie dla kierowców poruszających się Kozielską i aleją JPII, lecz niestety bardzo utrudnia wyjazd z uliczek podporządkowanych (poza rondami). Cykl zmiany świateł powodował, iż co jakiś czas, cyklicznie tworzyły się luki w ciągu pojazdów (teraz można liczyć w zasadzie tylko na pieszych i rowerzystów, że akurat będą przekraczać główną jezdnię i zatrzymają na chwilę na niej ruch).

Skomentuj