Wypadek śmiertelny na trasie kolejowej z Kędzierzyna-Koźla do Nysy. Utrudnienia dla pasażerów

3

Szynobus opolskich Przewozów Regionalnych zderzył się pod Szybowicami (gmina Prudnik) z osobowym volkswagenem. Trasa kolejowa z Kędzierzyna-Koźla do Nysy jest zamknięta, pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami.

Do śmiertelnego w skutkach zderzenia doszło dziś po godzinie 11 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szybowicach (gmina Prudnik). 25-letni kierowca volkswagena z nieustalonych jak dotąd przyczyn wjechał przed szynobus. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy próbowali reanimować 25-latka, ale młodego mężczyzny nie udało się utrzymać przy życiu.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora. Wypadek spowoduje duże utrudnienia na trasie kolejowej z Kędzierzyna-Koźla do Nysy.

– Organizujemy autobusową komunikację zastępczą na tym odcinku. Utrudnień należy spodziewać się dziś, w zależności od stanu technicznego szynobusu, komunikacja zastępcza może być wprowadzona również w najbliższych dniach – informuje Ireneusz Cieślik z opolskich Przewozów Regionalnych.

W chwili wypadku w szynobusie znajdował się jedynie maszynista. Pasażerowie, którzy planują podróż na trasie z Kędzierzyna-Koźla do Nysy mogą uzyskać bieżącą informację na temat kursów pod numerem: 601 382 769.

3 KOMENTARZE

  1. Albo kolej wprowadzi zmiany i każdy pociąg dojeżdżający do niestrzeżonego przejazdu ,będzie jechał 10 km/h,albo wszędzie będą rogatki…. bez tego ludzie na własne życzenie będą ginąć… no sposób na przeludnienie…. kpina. PKP Polski Kat Pasażerki…

    • z przepisami ruchu drogowego proponuję Ci zaznajomić się(podpowiem;zagadnienia pierwszeństwa i należytej ostrożności)

Skomentuj