Wypadek śmiertelny na osiedlu Piastów. Starsza kobieta potrącona na oznakowanym przejściu

45

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 10 na alei Jana Pawła II.

Ze wstępnych informacji uzyskanych na miejscu wynika, że starsza kobieta przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez osobowego nissana na kędzierzyńsko-kozielskich rejestracjach. Na miejscu podjęto próbę reanimacji poszkodowanej, ale obrażenia jakich doznała kobieta były zbyt poważne, ofiara zginęła na miejscu.

Trwa szczegółowe wyjaśnianie przyczyn i okoliczności wypadku, na miejscu jest prokurator. Droga jest całkowicie zablokowana, policja kieruje objazdem przez aleję Lisa i ulicę Królowej Jadwigi.

45 KOMENTARZE

 1. Przejście to jest jednym z najgorszych na tej ulicy, drzewa zasłaniają widoczność drogi jak i również chodnika. O zmroku to już nawet nie ma co mówić ciemne, zadrzewione-masakra.

  • niestety w takiej sytuacji kierowca już sobie „ustawił” resztę życia, ani policji ani prokuratora nie będzie interesować czy tam są drzewa i czy jest ciemno, nawet jeśli pojedziesz przepisowo 50 to ci napiszą w wyroku że nie dostosowałeś prędkości do warunków bo było ciemno i ślisko i w ocenie sądu powinieneś jechać 40, pieszy to teraz święta krowa, może iść w nocy ubrany na czarno i wyjść zza drzewa nie zastanawiając się nad tym czy stwarza zagrożenie ale to kierowca ma obowiązek przewidzieć czyjąś głupotę, zobaczyć go i przepuścić, to samo z rowerami, jak jest czerwona linia na ulicy to może ci ktoś wyjechać zza budynku rowerem pędzać 40km/h rowerem prosto przed maskę i będzie twoja wina, jedyna „przewaga” rowerzysty nad pieszym to szansa, że może będzie miał kask, większość kości można nastawić, czaszkę już trudniej…

   • Ty jak se chcesz cwaniaczku poszukać świente krowy to jedź do Indii. A tu masz jeczhać zgodnie z przepisami i przestań płakać bo sam niejednokrotnie chodzisz na nogach a więc jesteą pieszym.

   • Jak możesz tak mówić? To przejście dla pieszych. Czy jechałbyś też, gdyby stara kobieta powoli przechodziła tam przez ulicę?. Ta kobieta była moją ciocią, ledwo mogła chodzić. Powiedz mi, która osoba jechałaby szybciej, gdybyś kogoś zobaczył po drodze? Żadnego drzewa nie stoi na przeszkodzie i był jasny dzień, wszystko widać.

   • To przejście dla pieszych, tam warto przejść przez ulicę. Ta kobieta była moją ciocią, ledwo mogła chodzić. Powiedz mi, która osoba jechałaby szybciej, gdybyś kogoś zobaczył po drodze? Musiało być w połowie ulicy, kiedy samochód się zbliżył. Żadne drzewo nie stoi na przeszkodzie i był jasny dzień, wszystko widać.

  • Wyciąć drzewa, a w to miejsce postawić krowy, najlepiej łaciate tak żeby mieszkaniec o zmroku mógł je lepiej zobaczyć, a przy okazji napić się mleka.

 2. Zdecydowanie wyciąć drzewa bo są winne nieostrożności na przejściu bądź nieuwagi na drodze.Widac wyraźnie na zdjęciach że między drzewami a przejściem jeszcze jest chodnik na którym przechodzący może stanąć i rozejrzeć się a kierujący go dostrzec o ile bezpośrednio nie wchodzi pod auto, ale wycinamy drzewa ,zieleń ,a potem mówmy że nie mamy czym oddychać.

  • O właśnie! Dlatego nie wchodzę na przejście dopóki się samochód nie zatrzyma, a dalej patrzę w lewo nim wejdę na drugi pas jezdni i jeszcze raz w prawo. Bo za często się takie historie zdarzają!
   To że przepisy prawa o ruchu drogowym dały pieszym pierwszeństwo na przejściach, nie znaczy że musimy włazić na nie bezmyślnie, jak te przysłowiowe święte krowy… Zachowajmy zasadę ograniczonego zaufania, bo z takiej kolizji zawsze pieszy będzie najbardziej poszkodowanym.

 3. Na tej ulicy kierowcy bardzo rzadko jadą z przepisową prędkością. Zazwyczaj pedzą jak szaleni i trzeba uciekać przed nimi na przejściu. Albo z jednej strony auto się zatrzyma, a z drugiej przejedzie nam przed stopami. Niestety, nic się nie zmienia od lat.

 4. Daj se człowieku spokój z tymi drzewami i ciemnością. „Przejście jedne z najgorszych na tej ulicy” farmazony facet walisz. A które to twoim zdaniem przejście mniej gorsze na tej ulicy. Wystarczy nieco uwagi ze strony przechodnia i kierowcy, a „problem’ gorszych, czy mniej gorszych przejść znika.

 5. Teren zabudowany, jedzie sie 50 a nie 80 na godzine. Jesli jest ciemno, to powinno sie jezdzic nawet 40-tki. Przejscie bez swiatel, wiec specjalisci od jazdy w ogole nie zwalniaja, liczac na to, ze kazdy boi sie wyjsc na jezdnie. nawet przyspieszaja. tak dlugo jak nie bedzie kultury jazdy i tlumoki nie zrozumieja, ze mozna komus krzywde zrobic, tak dlugo beda smiertelne wypadki na pasach.

  • ot to – kultura jazdy, w zestawieniu ze zgniłym zachodem, jadą tam powoli, nie spieszą się, a Polak, zawsze w pędzie z mokrą głową

 6. Samochód biorący udział w wypadku stoi metr, może półtora metra za przejściem, więc szybko nie jechał. Pewnie kierowcę coś zaskoczyło że nie zdążył wyhamować.

 7. Wiecie co, jestem pieszą, nigdy nie siedziałam za kierownicą i wiecie co zauważyłam ?? Przed przejściem nie zatrzymują się prawie nigdy kobiety i starsi panowie. Znam to przejście i jest dobrze widoczne !! To jakieś farmazony że tam są drzewa ( na marginesie aktualnie kikuty bez liści) Wszyscy zawsze mi się dziwią że się przed przejściem zatrzymuję… wchodzę na nie dopiero jak widzę, że samochód zwalnia. Szkoda tego kierowcy, ma przesrane do końca życia, a Starsza Pani… życia jej już nikt nie wróci, też jej szkoda, a zwłaszcza jej rodziny.

 8. Około godz.10 było już widno widoczność b.dobra(ja tam jechałem ok.9.40)co mogło zaważyć na gapiostwie kierującego?,Być może przyczyną mógł być…smartfon!Czuwaj!

 9. Z komentarzy można odnieść wrażenie ,że wszystkiemu winne są drzewa.😕

  Czyli należy wyciąć w cholerę wszystkie drzewa, a najlepiej cały park.😉

  WTEDY kierowcy będą WSZYSTKO widzieć, jeździć zgodnie z przepisami i nie będą musieli rozmawiać przez komóry podczas jazdy😎

 10. Łatwo oceniać, samochód na pewno nie jechał szybko, bo zatrzymał się zaraz. Ludzie wchodzą na przejście dla pieszych nie patrząc, bo wychodzą z założenie ,że mają pierwszeństwo. Każdy z nas jest tylko człowiekiem i może być wiele powodów nieuwagi… jak widać kosztuje to wiele. Każdy na drodze powinien uważać , nie tylko kierujący. Jeżdżę tamtędy wiele razy i zawsze te przejście mnie denerwuje, słaba widoczność, krzaki, czy nie można tam dać świateł na przycisk. Drugie beznadziejne przejście, to koło infiniti.

  • Koło Infiniti jest wysepka. Tam jest obowiązek zatrzymania się na niej, bo to są dwa odrębne pasy ruchu. W sumie jest tam dużo bezpieczniej, niż tu gdzie miało miejsce to zdarzenie.

  • Denerwują Cię ludzie, którzy robią to dobrze i przechodzą przez ulicę na przejściu dla pieszych? Po prostu głupi. Ta kobieta mogła chodzić tylko powoli, była na drodze już od jakiegoś czasu, gdy podjechał samochód, zobaczył ją i nie zahamował. Kiedy naprawdę myślisz tak, jak to opisujesz, najlepiej przestań jeździć.

 11. O ja tam jeżdżę często to przejście jest bardzo niebezpieczne, drzewa są przy samej jezdni przy przejściu jak ktoś tam stoi nic i nikogo nie widać. Tam zwalniam na wszelki wypadek, ale auta i tylu wnet by mi wyjechały

 12. To przejście jest tragiczne, no doszło do tragedii. Czy są takie przepisy że dla kierowcy przejście powinno być widoczne. Ja w tym miejscu prawie że się zatrzymuje aby zobaczyć ewentualnego przechodnia.

 13. Myślę, że ten wypadek mógł się przytrafić bardzo wielu innym kierowcom. Ten akurat miał pecha, że trafił na pieszego. To przejście jest bardzo niebezpieczne. I dniem i nocą piesi wchodzący od strony osiedla są zupełnie zasłaniani przez drzewa i niewidoczni. Trochę lepiej widać pieszych wchodzących od strony lasu. Ale tam często ich zasłania autobus na przystanku. Powinny być światła na przycisk. Podobnie na wysokości szkoły nr 19 i Lidla.

  • Na obwodnicy nie ma drzew, krzaków, rzadko widzi się pieszych i rowerzystów,a mimo tego katastrofy są tam co drugi dzień. Zabijacie się wzajemnie poprostu dlatego, że brak wam umiejętności i tzw kultury drogowej. Jak ktoś jest nieudacznikiem,a w dodatku cwaniakiem to zawsze oskarży kogoś innego, najlepiej tego, który już nie żyje.

   • Pewnie masz dużo racji, że od rozwagi uczestników ruchu drogowego zależy nasze bezpieczeństwo. Jednak powinniśmy jak najbezpieczniej organizować ruch na drogach. Jestem przekonana, że na takich przejściach, przez taką ruchliwą ulicę, powinny być światła na przycisk.

 14. Źle oświetlone przejścia, przechodzień powinien też się liczyć z tym ze samochód mając nawet 30 km/hahahaha może zrobić krzywde, czemu wchodzą na pasy, ja wolę się zatrzymać, jeżeli samochód stanie przechodzę, a nie na ślepo wale pod auto

 15. Przykra sprawa że ktoś zginął ale fakt jest taki że nie wchodzi sie na przejście jak widać że auto nie zwalnia. Co z tego że przepisy są po mojej stronie jak ktoś mnie przejedzie. Kiedyś nas uczono że trzeba spojrzeć w lewo w prawo i znowu w lewo żeby się upewnić że można przejść a teraz uczą że masz pierwszeństwo. Dalej niech będą robione idiotyczne przepisy zamiast uczyć myślenia to życzę powodzenia…

 16. Ci to tam widzą drzewa i krzaki na TYM przejściu dla pieszych powinni sprawdzić swój wzrok lub oddać prawo jazdy dla ICH dobra i BEZPIECZEŃSTWA pieszych którzy korzystają z tego przejścia !

  • Od strony osiedla są. Widać nawet na zdjęciach. A od strony lasu często zasłania autobus na przystanku. Powinny być światła na przycisk!

 17. Jak czytam te Wasze komentarze,to mój wiosek jest taki że należałoby zlikwidować to przejście dla pieszych i nie byłoby tam żadnych ograniczeń do szybkiej jazdy.P.s.przed każdym przejściem dla pieszych jest znak drogowy ! Należy się do niego stosować!

 18. Mieszkam na osiedlu Piastów i codziennie tam przejeżdżam. Rzeczywiście pieszych stojących od strony osiedla zasłaniają drzewa. Wieczorem bardzo uważam w tym miejscu, bo przejście jest niedoświetlone, a tym samym piesi niewidoczni.

 19. Największą głupotą było wprowadzenie prawa ze pieszy ma pierwszeństwo,,,pieszy może zatrzymać się w miejscu auto niestety kilku,czy kilkunastu metrów potrzebuję,a co dopiero 40 tonowy zestaw.Ludzie giną jak muchy a jeszcze ślisko nie jest zimą te liczby się potroja.

 20. Ludzie najważniejsze jest stosować ZASADĘ OGRANICZONEGO ZAUFANIA bo co z tego,że miała pierwszeństwo jak nie żyje i zgadzam się z osobami,które mówią,że należy się najpierw rozejrzeć, jest jedno ale,piesza szła powoli więc kierowca musiał ją widzieć

 21. Dziwnr to jest bardzo, bo w okolicy jest kilka przejść, szkoła, skrót do Baru pod Kleszczem zaraz pod Biedroną, na przełaj bez pasów. A tu niby doświadczony życiowo i trzeźwy człowiek wpada pod auto. Coś mi tu nie pasuje…

Skomentuj