Wypadek samochodu ciężarowego przewożącego niebezpieczne substancje. Na miejscu pięć zastępów z Kędzierzyna-Koźla

2

Dwadzieścia zastępów straży pożarnej interweniuje na drodze wojewódzkiej nr 401 między Nysą a Grodkowem, gdzie doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, który przewoził niebezpieczne, żrące chemikalia. Na miejscu działają strażacy z Kędzierzyna-Koźla.

Do zdarzenia doszło około godz. 7. Przybyli strażacy ustalili, że pojazd znajduje się poza drogą. Do działań zaangażowano dwadzieścia zastępów straży pożarnej, w tym pięć jednostek ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Kędzierzyna-Koźla oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Brzegu.

Jak przekazuje asp. Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w naczepie znajdowało się 21 zbiorników typu DPPL z substancjami żrącymi, są to składniki do produkcji klejów. Kierowca został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, jednak nie wymagał hospitalizacji. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie

2 KOMENTARZE

  1. Portal kk24 a opis zdarzenia między Nysa a.. Może jeszcze jakieś artykuły o Wrocławiu czy Krakowie, chyba nie ma już o czym pisać tu

Skomentuj