Wypadek na alei Jana Pawła II. Ranny mężczyzna potrącony na pasach zabrany do szpitala

19

W czwartek po godz. 15 doszło do wypadku na alei Jana Pawła II. Samochód osobowy potrącił mężczyznę.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Kosmonautów. Jak usłyszeliśmy od świadków, mężczyzna przechodził po pasach, gdy uderzył w niego samochód osobowy. Do czasu przyjazdu pogotowia pierwszej pomocy mężczyźnie udzielili przechodnie. Przez cały czas był przytomny. Został jednak poważnie ranny. Prawdopodobnie doznał wielu złamań. Został zabrany do szpitala. Na miejscu jest policja.

To już kolejne w ostatnim czasie potrącenie pieszego na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Apelujemy o ostrożność.

19 KOMENTARZE

 1. Tam te wyspy (podobno durny przepis UE), które zrobili nie dawno ograniczają mocna widoczność, chodzi mi dokładnie o znaki która strona jechać, na nich umieszczone nie wiadomo po co.

  • W tej, zachodniej, części UE radzą sobie z tymi wyspami i znakami na nich, a u nas nazywają durnym przepisem.
   Polska, jako kraj, weszła do Unii, a zapomniano o niektórych kierowcach.

 2. To wina nie pieszych czy kierowców ,ale przebudowania K-Koźle, od czasu oddania ulic,co wchodzimy na KK24 są ranni !!!!! Ustawić dla wszystkich ,łącznie z autobusami progi zwalniające przed pasami !!!! Ile jeszcze musi być wypadków by coś w tej kwestii ruszyło?

 3. Byłem świadkiem tego wypadku, i zastanawiam się: jeżeli karetka jechała z Koźla to dlaczego przejechała całą obwodnicę i wyjechała od strony skrzyżowania ul. Jana Pawła 2 z aleją Lisa ?

  • Spróbuj kierować karetką w trybie uprzywilejowanym po Kozielskiej. Jak ta biedna karetka ma przejechać, a jak ten biedny kierowca ma ustąpić, wjechać na 20cm krawężnik??? Zemsta Wantuły…

  • Bo to głupota że szpital jest w Koźlu, dzielnica pierwsza lub ostatnia jak kto woli, szpital powinien być w centrum czyli w Środmieściu ewentualnie na Piastach, nie wiem kto był taki mądry że wybrał taką lokalizację, do tego teren zalewowy.

 4. Witam,powiem tak że z mojego punktu kierowca to przejścia jak i ścieżki rowerowe są źle zaprojektowane,nie doswietlone w w prawo skręcie pieszy pokrywa się ze slupiem jak i go nie widać ,to samo z ścieżkami one nie powinna być dwu kierunkowe,bo do nieszczęścia to tylko mały kroczek,tylko jedno kierunk bo o ile poruszającego rowerzystę który jedzie z naszym kierunkiem jazdy możemy przewidzieć to tego który porusza się pod prąd i nam wpada na maskę auta to już nie…kierowcy nie są świeci ale rowerzyści też,wjeżdżanie na pasy gdy tego uniemożliwia znak ,jazda pod prad…pieszemu powinno się ustępować gdy zbliża się on do przejścia ale co gdy go nie widać…było ciemno ,nie doswietlone przejście to kto jest winny KIEROWCA

  • Bob podpisuje się pod Twoimi slowami. Nie wiem czy tylko ja mam problem ale np. przy zjeździe z ronda przy Kosmosie w ulicę Miła trzeba mieć skręt głowy jak sowa aby zobaczyć czy z lewej strony ścieżka nie nadjeżdża rowerzysta.

 5. Wchodzę, czytam „wypadek”. I myślę gdzie?
  Ale nic nowego, na przebudowanym odcinku.
  Reszta wyrażona w komentarzach powyżej.

  ps. Brawo Bob

 6. zapewne masz rację, ale w tym przypadku byłem w aucie które zatrzymało się aby tego pieszego przepuścić. A że na lewym pasie jechał kre..n który „koniecznie” chciał zdążyć na zielone.

 7. myślę, że było by dobrze gdyby panowie policjanci szlifowali bruki zamiast wozić 4 litery i bezproduktywnie przepalać limit benzyny. nie życzę im żeby pijany kierowca bez prawa jazdy potrącił ktoregoś na pasach, ale może przekonają się jak wygląda chodzenie po mieście możliwości.

Skomentuj