Wypadek i dziewięć kolizji – bilans ostatnich dni na drogach powiatu. Policjanci apelują o ostrożność

1

Intensywnie padający śnieg sprawił, że w ciągu ostatnich dni policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pracowali na miejscu dziesięciu zdarzeń drogowych. Z uwagi na stale pogarszające się warunki mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów.

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i łatwo wpaść w poślizg. Dlatego przy korzystaniu z dróg i chodników, pamiętajmy o ostrożności.

W ostatnich dniach policjanci z Kędzierzyna-Koźla pracowali przy dziesięciu zdarzeniach drogowych – dziewięciu niegroźnych kolizjach i jednym wypadku. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał również zgłoszenia, z których wynikało, że kierowcy samochodów ciężarowych, głównie w okolicach Reńskiej Wsi i Polskiej Cerekwi, mieli problem z podjazdem z uwagi na oblodzenie jezdni.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło na alei Jana Pawła II, gdzie samochód osobowy potrącił pieszego znajdującego się na pasach. Kierująca samochodem osobowym nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

1 KOMENTARZ

Skomentuj