Wymienią surowce i elektrośmieci na sadzonki i nasiona. Proekologiczna akcja Czystego Regionu

1

Już w najbliższy czwartek przy Domu Kultury Chemik odbędzie się akcja wymiany surowców na sadzonki i nasiona zorganizowana przez Związek Międzygminny Czysty Region. Wydarzenie będzie zorganizowane w ramach Światowego Dnia Ziemi, którego obchody w Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano na 25 kwietnia.

Akcja wymiany surowców prowadzona przez Związek Międzygminny Czysty Region organizowana jest nie pierwszy raz i rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Oprócz samej zbiórki odpadów, akcja ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz edukację, że segregacja śmieci może przynosić konkretne korzyści.

W tym roku w zamian za dostarczenie elektrośmieci, makulatury, szkła lub puszek aluminiowych mieszkańcy podlegający pod Związek Międzygminny Czysty Region otrzymają w zamian sadzonki oraz nasiona roślin. Warunkiem jest dostarczenie odpowiedniej ilości surowców (5 kilogramów). Każdy z mieszkańców może otrzymać po 2 sadzonki lub 2 opakowania nasion.

Akcja odbędzie się pod Domem Kultury Chemik w czwartek 25 kwietnia między 15.00 a 18.00, a 10 maja surowce będzie można wymienić w tych samych godzinach na parkingu przy Szkole Podstawowej numer 2 w Zdzieszowicach. Organizatorem akcji jest Związek Międzygminny Czysty Region oraz firma Enviropol PL Sp. z o.o.

Szczegóły oraz regulamin akcji: KLIKNIJ

Publikacja partnera

1 KOMENTARZ

Skomentuj