Wymiana źródeł ciepła i nowy Program Czyste Powietrze. We wtorek spotkanie informacyjne dla mieszkańców

12

Chociaż lato w pełni, zima przyjdzie szybciej niż się spodziewamy. Żeby być na to gotowym, warto pomyśleć o okresie grzewczym już dzisiaj. Zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom zdobycia dofinansowania do wymiany starego kopciucha.

Na wszelkie pytania mieszkańców odpowiedzą eksperci w trakcie otwartych konsultacji, które odbędą się w Domu Kultury „Koźle” w najbliższy wtorek (26.07) o godz. 17:00. Specjaliści z zakresu ochrony środowiska podzielą się również swoją wiedzą na temat miejskiego systemu dopłat oraz przedstawią zasady udzielania dotacji w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. W razie potrzeby udzielą również cennych wskazówek jak wypełnić właściwe wnioski i gdzie je złożyć.

12 KOMENTARZE

 1. Mój głos w sprawie czystego powietrza.
  Na dzisiaj niestety obowiązuje przy benzenie tzw. stężenie średnioroczne. Jeżeli nie przekracza 5 µg/m³ to nikt nie podejmie żadnych działań, gdyż nie ma naruszenia prawa. Jedyną możliwością jest postawienie stacji pomiarowych w takich miejscach w których to stężenie jest znacznie wyższe. Senator Godyla doprowadził do akcji GIOŚ, która wykazała, że jeśli stacja na Piastach wskazuje 100 µg/m³ to ich mobilna stacja przy przedszkolu na Blachowni mierzyła 500 µg/m³. W tym samym czasie stacja przy szkole w Blachowni nie pokazywała obecności benzenu. A zatem wnioski:
  1. To od kierunkun wiatru zależy gdzie jest nawiewany benzen z Holdingu Blachownia.
  2. Im bliżej źródła tym stężenie jest większe.
  3. Ponieważ większość wiatrów to wiatry zachodnie więc największe średnioroczne stężenia benzenu najprawdopodobniej byłyby mierzone np. w pobliżu DPS w Sławięcicach.
  4. Aby rozwiązać problem benzenu należy postawić co najmniej dwie stacjie (o konstrukcji wzorowanej na tej na Piastach), pierwszą w pobliżu przedszkola w Blachowni i drugą w okolicy DPS-u w Sławięcicach. Stacje te powinny być włączone do monitoringu WIOŚ Opole.
  Pomimo wiedzy wynikającej z badań, których inicjatorem był Senator Godyla, władze lokalne nie podejmują żadnych działań w tym zakresie a przecież też wdychają te trucizny.
  Swego czasu pojawiła się informacja o tym, że w Kędzierzynie-Koźlu jest statystycznie najwięcej przypadków raka mózgu (glejaka) w Polsce. Jedną z najważniejszych przyczyn tej choroby są właśnie substancje chemiczne takie jak benzen.

  • Do twojej wiadomości: nikogo twoje zdanie nie interesuje. Skończ zaśmiecać każdy artykuł swoimi kopiowanymi i wklejanymi komentarzami, bo jesteś bardziej przykra niż piki benzenu z 30 lat razem wzięte.

   • Nie mów za innych. Jeżeli tobie się nie podoba to, że próbuję piętnować trucicieli to sam sobie wystawiasz świadectwo jako ich lobbista.
    Skoro Senator Godyla się tym zajął na poważnie i zrobił to co mógł to teraz trzeba Mu w tym pomóc i zmusić władze lokalne do konkretnych czynów. Ja mam takie propozycje jak przedstawiłam powyżej. A Ty co proponujesz?

    • Proponuję, żebyś przestała zaśmiecać miejsce na komentarze swoimi wklejkami. Idź sobie piętnuj w poczekalni do Senatora Godyli.

     • Jak na razie jest wolność słowa. Być może PO dojściu do władzy oPOzycji to się zmieni. A tak sobie myślę, że te Twoje nielogiczne odPOwiedzi to może właśnie skutek wieloletniego wdychania benzenu.

     • Pajacu, idź i śpij w oparach benzenu na jakimś kominie. I nie pieprz tu głupot, a jak już to mów za siebie zryty berecie – ja bardzo chętnie przeczytałem komentarz tej Pani.Ludzie powinni walczyć ze zwyrodnialcami zatruwającymi całe miasto, a nie ich bronić, kutafonie jeden złamany!

 2. Ja będę wymieniał piec na eko,a wy będziecie dawali kasę ludziom na węgiel ..super. Bo tylko węgiel podrożał…a ci z ekogroszkiem, pelletem ,drewnem itd.

  Dzięki,dalej będę palił plastikiem i śmieciami.
  Pozdrawiam benzynowe miasto możliwości.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj