Wymiana nawierzchni, nowy chodnik i bezpieczne przejście dla pieszych. Do maja potrwa remont ulicy Powstańców w Bierawie

3

Do końca maja będzie realizowana inwestycja kompleksowego remontu ulicy Powstańców w Bierawie. Prace obejmują wymianę nawierzchni oraz utworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Projektowe „MI”. Remont ma kompleksowy charakter. Projekt przewiduje wzmocnienie konstrukcji jezdni poprzez wymianę podbudowy i warstw jezdnych oraz poszerzenie, a także poszerzenie i wymianę nawierzchni chodnika. Zmodernizowane zostanie przejście dla pieszych, które ma zostać oświetlone w nowoczesnym systemie hybrydowym.

– W Bierawie przebudowywane jest przejście dla pieszych oraz około 100 metrów nowej nawierzchni. Przejście remontowane jest w okolicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji. Koszt całej inwestycji wyniósł 363 tys. zł, a planowane zakończenie prac to maj bieżącego roku – mówi Adam Lecibil ze Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

3 KOMENTARZE

  1. 22 maj – remont drogi – dawno nie widziałem tam żadnego pracownika . Nie wierzę że za tydzień będzie koniec. Może ktoś się z tego wytłumaczy ?

  2. Czy wykonawca zapłaci karę za opóźnienie terminu wykonania prac? 100 metrowy odcinek babrany jest od 3 miesięcy. Szpadlem szybciej można to wykonać. Jeżeli takie tempo będzie przy ulicy Mickiewicza w Bierawie ,to termin do połowy października wykonają , ale do 2025 roku.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj