Wymiana elektrośmieci na sadzonki i konkurs dla szkół. Zajrzyjcie w środę przed Halę Sportową „Śródmieście”

1

Związek Międzygminny „Czysty Region” kolejny raz zachęca do wzięcia udziału w akcji wymiany elektroodpadów na sadzonki, tym razem w połączeniu z konkursem „W góry za góry elektrośmieci” kierowanym do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gmin członkowskich.

Wystarczy w dniu 12 października 2022 r. między godziną 14.00 a 18.00 przynieść elektrosprzęt i odebrać sadzonkę lub oddać go na rzecz wybranej przez siebie klasy. Dla klasy, która zbierze najwięcej elektroodpadów zostanie ufundowana wycieczka w góry z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim.

Akcja odbędzie się przy Hali Sportowej „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu (Aleja Jana Pawła II 29).

Wystarczy przynieść:
1 duży sprzęt AGD lub RTV (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor powyżej 42 cali itp.) aby otrzymać 3 rośliny;
1 średni elektrosprzęt (odkurzacz, drukarka, monitor, mikrofalówka, komputer, telewizor, laptop itp. ) lub
5 małych elektrosprzętów  (np. lokówkę, prostownicę, młynek do kawy, kalkulator, mikser myszka do komputera, toster, czajnik elektryczny, zabawki elektryczne, telefon komórkowy, itp.) lub
40 szt. baterii, by otrzymać 1 sadzonkę.

Uwaga! Niekompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny (tj. bez silniczka, agregatu, cewki) oraz świetlówki i tonery nie będą przyjmowane.

Partnerami akcji są Dominik Dobrowolski, Asekol PL – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań SA, zakład przetwarzania zużytego sprzętu Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Organizatorem i sponsorem wycieczki jest Dominik Dobrowolski.

Materiał partnera

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj