Wyleciał z drogi, rozbił samochód i uciekł. Auto stoi porzucone. Policja namierza właściciela

5

W nocy z soboty na niedzielę czarne audi jadące ulicą Grunwaldzką wypadło z drogi. Pojazd skończył swoją jazdę, rozbijając się na terenie należącym do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Kierowca uciekł, pozostawiając pojazd.

Noc z soboty na niedzielę, samochód marki Audi jechał ulicą Grunwaldzką. Panowały wtedy bardzo trudne warunki na drodze, nad miastem przechodziła burza. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i prawdopodobnie dachował, uderzając w drzewo. W efekcie zatrzymał się na terenie przepompowni Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając samochód.

Otrzymaliśmy zgłoszenie około 2 w nocy w niedzielę. Policjanci pojechali na miejsce, ale zastali sam pojazd. Trwają teraz czynności mające na celu ustalić właściciela, jest to trudne ze względu na fakt, ze samochód należy do mieszkańca innego powiatu. Nie ma tu podstaw do odholowania, ponieważ pojazd nie zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego – mówi Monika Frąckowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W świetle prawa pojazd odholowany może być tylko z inicjatywy właściciela. Jeśli chciałby to zrobić właściciel posesji, musi tego dokonać niestety na swój koszt.

5 KOMENTARZE

 1. Może pani Monika Frąckowiak się doszkoli bo widać że są poważne braki wiedzy.

  „Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela, jeżeli został zaparkowany w miejscu niedozwolonym utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. Jeżeli pod zakazem zatrzymywania i postoju znajduje się tabliczka informująca o możliwości odholowania zaparkowanego tam pojazdu, auto może zostać usunięte, nawet gdy jego wpływ na utrudnienia w ruchu nie jest oczywisty. Ryzykują również kierowcy parkujący na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych, nie mając do tego uprawnień.”

  „W określonych sytuacjach służby porządkowe mają możliwość usunięcia z drogi prawidłowo zaparkowanego pojazdu – np. jeżeli utrudnia prowadzenie akcji ratowniczej, jest pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, wyciekające z niego płyny zagrażają środowisku lub jego stan wskazuje na to, że został porzucony (np. ma pozbawione powietrza opony, rozkradzione elementy nadwozia, wybite szyby).”

  Cytując artykuł https://www.wyborkierowcow.pl/odholowanie-samochodu-kiedy-jest-mozliwe-i-ile-kosztuje-podstawa-prawna/

  Więc Kędzierzyńsko-Kozielska policja do dzieła bo podstawy prawne jak najbardziej są, po prostu wam się nie chce tego zrobić. I jak można tak długo ustalać do kogo należy? Jak masz dostać mandat to znajdą w 5 min.

 2. A co telefony też się policjantom zepsuły i nie mogą dodzwonić się do swoich kolegów z innego powiatu. To są czyste jaja co odpiernicza nasza policja. Ja chcecie mogę go zabrać.

 3. Jeżeli ten kierowca być może był nachlany, to WCALE się dziwię że uciekł ?

  Jak w końcu policja dotrze do niego, to powie, że ktoś ukradł mu ten samochód. ?
  O czym on NIC a nic nie wiedział?, bo akurat był na wczasach ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj