Wykorzystała dobre serce seniorki. Prosząc o szklankę wody ukradła 1300 zł i biżuterię

2

Prosząc o szklankę ciepłej wody do przygotowania mleka dla dziecka, wykorzystała dobre serce seniorki, którą później okradła. 82-latka straciła 1 300 złotych i biżuterię. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych.

W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów – szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na numer 112.

Do drzwi starszej mieszkanki Kędzierzyna-Koźla zapukała młoda kobieta. Gdy seniorka je otworzyła nieznajoma wtargnęła do środka i poprosiła ją o szklankę ciepłej wody, którą rzekomo potrzebowała do przygotowania mleka dla dziecka. Następnie chcąc odwrócić uwagę właścicielki mieszkania poprosiła jeszcze o herbatę. Po czym wyszła. Następnego dnia seniorka zauważyła, że została okradziona. 82-latka straciła 1 300 złotych oraz biżuterię.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy nieznajomych do swoich mieszkań. Jeżeli pomimo naszego sprzeciwu ktoś obcy będzie natarczywie chciał wejść do naszego mieszkania głośno zawołajmy o pomoc oraz zadzwońmy na policję pod numer 112.

2 KOMENTARZE

  1. Szlag mnie trafi zaraz, nie kumam jak ci ludzie wiedzą gdzie ktoś trzyma te pieniądze żeby w ciągu chwili moc okrasc.. Żeby okradać starszych ludzi.. No nie mogę!!

  2. Gdzie ci seniorzy trzymają kasę i biżuterię? Mają w przedpokojach specjalne skrzynki z napisem „tu mam wszystkie cenne rzeczy”? Jak może ktoś wejść pierwszy raz do czyjegoś mieszkania i to wszystko znaleźć?

Skomentuj