Wielki finał „Wykopków talentów” w kinie „Twierdza”. Połączyli edukację z kulturą. ZDJĘCIA

0

Na scenie kozielskiego domu kultury wstąpiły dzieci z przedszkoli, które brały udział w projekcie  „Wykopki Talentów” realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Inicjatywa została dofinansowanego w ramach projektu  Edukacja Kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016-1018.

Pomysłodawczyniami i realizatorkami projektu były  Ewa Lecibil-Kowalczyk z MOK i Marta Fulczyk z Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu. Inicjatywa powstała po to, aby wzmocnić rolę edukacji kulturowej w województwie opolskim, z uwzględnieniem jego specyficznych uwarunkowań społecznych. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura oraz Województwa Opolskiego.

W ramach inicjatywy odbyły się już szkolenia dla nauczycieli, rodziców, edukatorów  kulturalnych. Prowadziła je Marta Fulczyk, edukator edukacji teatralnej, a pomagała jej Anna Gabrysz, aktorka lalkarka. Kolejnym etapem realizacji „Wykopków talentów” były warsztaty teatralne i plastyczne prowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reńskiej Wsi, Publicznym Przedszkolu w Twardawie oraz Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu.

 – Projekt jest bardzo potrzebny, ponieważ już na etapie jego pisania spotkały się ze sobą dwa różne punkty widzenia: mój, pracownika instytucji kultury, i Marty Fulczyk, nauczycielki przedszkola. To zestawienie dało naprawdę fajny efekt – mówi Ewa Lecibil-Kowalczyk.

Podczas podsumowania dzieci z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie zaprezentowały swoje zdolności aktorskie na scenie oraz uczestniczyły w przedstawieniu.  Dzieci mogły spróbować zdrowych pyszności, czyli świeżo wyciskanych soków, pieczonych ziemniaków i owoców.

Skomentuj