Wyjątkowy tytuł dla wyjątkowego przedszkola. Zajmują się dziećmi ze szczególnymi potrzebami

4

„Przedszkole na medal” – takim tytułem może poszczycić się Specjalny Punkt Przedszkolny „Uśmiech Dziecka” w Kędzierzynie-Koźlu. Placówka z naszego miasta zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez Nową Trybunę Opolską, zajmując pierwsze miejsce w powiecie i w całym województwie opolskim.

„Uśmiech dziecka” to placówka dedykowana dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na całościowe zaburzenia rozwoju (autyzm) oraz ze względu na niepełnosprawność sprzężoną. Prowadzi je Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Chcieć Więcej”. Przedszkole organizuje edukację i terapię dzieci niepełnosprawnych, odpowiednio dostosowaną do ich potrzeb.

– Ciągle się rozwijamy. Zagospodarowaliśmy kolejne pomieszczenia, które pozwalają na przyjęcie nowych dzieci – podkreśla dyrektor Anna Pelc-Duk.

Maluchy uczestniczą w wyjątkowych zajęciach wspierających ich rozwój, na przykład w alpakoterapii.

– Naszą ideą jest zapewnienie dzieciom komfortu fachowej opieki i rehabilitacji – dodaje Urszula Rutkowska, wiceprezes stowarzyszenia.

Placówka mieści się w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości na osiedlu Blachownia. Przedszkole rozpoczęło swoją działalność dzięki wsparciu darczyńców, prywatnych sponsorów, władz miasta i Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego. Fundusze na jego uruchomienie zbierano m.in. podczas jednego z Balów Biznesu.

O przyznaniu wyróżnienia zdecydowali czytelnicy NTO.

FOTO: Nowa Trybuna Opolska / Edyta Hanszke

4 KOMENTARZE

  1. Taką samą misję w kontekście edukacji i terapii dzieci niepełnosprawnych w naszymi mieście ma Przedszkole dla dzieci z Autyzmem prowadzone przez Stowarzyszenie „Mały książę ” oraz wszystkie Przedszkola z oddziałami integracyjnymi (PP11, PP8, PP21). Żadna z tych placówek NIE otrzymała i pewnie nie otrzyma żadnych nagród ( chociaż pomoc w nich jest w pełni profesjonalna). Może chodzi o to,że NIE są tak medialne, jak nagrodzone przedszkole… Trzeba być sprawiedliwym.

    • W plebiscycie NTO liczą się głosy wysłane SMS. Ładuję telefon, wysyłam SMSy a potem czytam, że placówka odniosła sukces. Był kiedyś taki radny, który zawsze wygrywał plebiscyty na najlepszego radnego. Wtedy wystarczyło z gazety wyciąć kupon i wysłać do redakcji. Potem były SMSy i radny dalej najpopularniejszy był, ale w wyborach przepadł.

  2. W pełni zasłużenie! Gratulacje za to, że z ogromną troską zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi w stopniu głębokim, leżącymi, wymagającymi stałej pielęgnacji.

Skomentuj