W piątkowy wieczór podczas trzeciego już Balu Biznesu w Kędzierzynie-Koźlu statuetki odebrali laureaci nagrody Kozły Biznesu. Przyznano je po raz pierwszy osobom i firmom związanym z Kędzierzynem-Koźlem, które w ciągu zeszłego roku w sposób szczególny przyczyniły się dla rozwoju lokalnej gospodarki i społeczności.

Konkurs, jak i charytatywny Bal Biznesu, zorganizował Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Nazwa nagrody nie jest przypadkowa – nawiązuje do legendy i symboli Kędzierzyna-Koźla, poza tym kozły to zwierzęta z determinacją i konsekwencją zdobywające szczyty.

– Bardzo zależy nam na tym, aby konkurs Kozły Biznesu stał się marką wypracowywaną przez lata. To nie jest jednorazowe przedsięwzięcie – mówiła podczas uroczystości Alicja Górska reprezentująca KKPP. – Statuetka to trzykilogramowe połączenie żelaza i kamienia, bo ktoś, kto chce odnieść sukces, musi być niezłomny.

W skład kapituły konkursowej weszli: prezydent miasta Sabina Nowosielska, prezes firmy Famet S.A. Janusz Przybyła, prezes Damen Shipyards Koźle Jacek Małek, prezes firmy Solidaris Piotr Groeger i prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Wiesław Skwarko.

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach. Statuetki laureatom wręczyła przewodnicząca kapituły Sabina Nowosielska, prezydent miasta. Odebrali je: Christian Ortlieb z firmy Spot Light (Firma Roku), dr Katarzyna Szwedziak i prof. Marian Łukaniszyn, prorektor ds. nauki w imieniu Politechniki Opolskiej (Inwestycja Roku), Ewa Hałambiec (Działalność Społeczna Roku) i Gabriela Trybel z pasmanterii „W starych nutach babuni” (Debiut Roku). Podczas ceremonii zabrakło trenera Zaksy Kędzierzyn-Koźle, a wkrótce reprezentacji Polski w siatkówce – Ferdinando de Giorgiego (Osobowość Roku).

– Jestem niezwykle poruszona i szczęśliwa, a zarazem zaskoczona, że to właśnie mnie postanowiono wręczyć tę nagrodę. Stanowi ona dla mnie piękne zwieńczenie dotychczasowej pracy społecznej – powiedziała Ewa Hałambiec.

Osobowość roku:

Ferdinando de Giorgi

Za zbudowanie zespołu, opracowanie i wdrożenie strategii, zdobycie i utrzymanie pozycji lidera tabeli rozgrywek siatkarskich sezonu 2015/16 oraz w efekcie zdobycie Mistrzostwa Polski 2016 w siatkówce mężczyzn i uplasowanie zespołu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Za sukces, który stał się narzędziem promocji silnych marek biznesowych sponsorów ZAKSY i Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Firma Roku:

SPOT Light Sp. z o.o.

Za efektywną działalność na rynkach międzynarodowych, zbudowanie silnej polskiej marki, za działalność na rzecz społeczeństwa i rozwoju Powiatu i Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz udział w dialogu gospodarczym regionu.

Działalność Społeczna Roku:

Ewa Hałambiec

Za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych promującą aktywność sportową, walkę z własnymi słabościami, wsparcie rodzin w rozwijaniu sprawności i umiejętności dzieci. Za ponadprzeciętną energię, aktywność, całodobowy czas pracy i serce oraz wiarę w realizowane działania i misję społeczną.

Inwestycja Roku:

Politechnika Opolska

Za otwarcie nowego wydziału Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu, nadanie Gminie statusu miasta akademickiego, umożliwienie młodzieży edukacji na poziomie wyższym we własnym miejscu zamieszkania. Za współpracę z biznesem i wpisanie uczelni w wizytówkę Kędzierzyna-Koźla.

Debiut Roku:

Gabriela Trybel

Pasmanteria „W starych nutach babuni”

Za odwagę i efektywne przekwalifikowanie zawodowe będące odpowiedzią na zapotrzebowanie dzielnicy na proponowaną ofertę handlową. Za efekt w postaci wzbogacenia portfela usług o artykuły „hand made”, integrację społeczną pasjonatów rękodzieła, a tym samym wpisanie się w obecny trend tworzenia stref z punktami oferującymi unikatowe wyroby rzemiosła artystycznego zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających gminę Kędzierzyn-Koźle.

 

Skomentuj