Wygrali już wszystko i… chcą dalej zwyciężać! Konferencja ZAKSY przed startem nowego sezonu

2

Klubowi mistrzowie Europy przystąpią do nowego sezonu z nowym szkoleniowcem i zawodnikami. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała się na oficjalnej konferencji prasowej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klubu i głównego sponsora drużyny Grupy Azoty ZAK S.A.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to klub, który jest istotną częścią Grupy Azoty. Uczestniczyliśmy wspólnie w meczach i zwycięstwach. Po ostatnim sezonie możemy stwierdzić, że ZAKSA to już legenda. Spotykamy się dzisiaj w symbolicznym gronie, gdyż rozpoczynamy nowy sezon od przygotowań. Cieszymy się, że do Kędzierzyna-Koźla przyjechał wybitny trener Tuomas Sammelvuo, który już wcześniej był związany z naszym miastem – mówił Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

W ubiegłym sezonie ZAKSA wygrała wszystkie najważniejsze trofea, które były do zgarnięcia. Nasz zespół był bezkonkurencyjny na arenie krajowej sięgając po mistrzostwo i Puchar Polski, a także ponownie zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

– Przed nami kolejny sezon, wydaje się, że po sukcesach, które osiągnęliśmy, będzie on jeszcze trudniejszy. Myślę, że te zmiany w sztabie szkoleniowym i wśród zawodników spowodują, że będziemy jeszcze silniejsi. Wszystkie sukcesy, które osiągnęliśmy i jestem przekonany, że będziemy osiągać, zawdzięczamy właścicielowi i głównemu sponsorowi – Grupie Azoty – komentował Piotr Szpaczek, prezes klubu ZAKSA S.A.

Wśród pytań zadanych prezesowi klubu, pojawił się temat poszukiwań następcy Kamila Semeniuka.

– Musimy jeszcze trochę poczekać, aby poznać nazwisko piętnastego zawodnika. Pracujemy nad tym, mamy kilka opcji. Cały czas zastanawiamy się, która będzie dla nas najlepsza – dodaje Piotr Szpaczek.

Do nowego sezonu zespół przygotowuje się pod okiem Tuomasa Sammelvuo. Fin w przeszłości bronił już barw klubu z Kędzierzyna-Koźla jako zawodnik, do Kędzierzyna-Koźla powrócił w roli pierwszego trenera drużyny.

– Chciałbym podziękować klubowi i Grupie Azoty za zaufanie mi. Jest to ogromny zaszczyt bycia trenerem. Pamiętam to miejsce trzynaście lat temu, oglądaliśmy tu nagrania i przygotowywaliśmy się do kolejnych meczów. Teraz jest tu sala chwały klubu, w której możemy zobaczyć wszystkie osiągnięcia. Każdego dnia będziemy dawać z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najwyższe cele w nowym sezonie – mówił Tuomas Sammelvuo.

Jedną z nowych twarzy w zespole jest Dmytro Pashytskyy. Ukraiński środkowy podzielił się swoimi refleksjami na temat transferu, ale też obecnej sytuacji i wsparcia, jakie jego rodacy otrzymują od Polaków.

– Chciałbym podziękować zarządowi ZAKSY i Grupie Azoty za to, że mogę tu być i grać dla najlepszej drużyny w Europie. Przede wszystkim dziękuję Polakom za niesamowite wsparcie w tych trudnych czasach. Dzięki temu w Polsce mogę się czuć jak w domu – skomentował nowy środkowy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

2 KOMENTARZE

  1. Hola, hola!!! Żeby zdobyć wszystko mimo olbrzymich sukcesów, trzeba jeszcze zgarnąć puchar najlepszej drużyny globu a nie tłumaczyć się ze szkoda kasy na wylot.

Skomentuj