Numery PESEL i pomoc dla uchodźców w Kędzierzynie-Koźlu. Wojciech Jagiełło gościem Studia KK24.pl

17

Od dzisiaj uchodźcy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego, mogą mieć nadany numer PESEL. To umożliwi im to uzyskanie świadczeń finansowych przyznanych przez państwo. O tym oraz o sytuacji dzieci ukraińskich w szkołach w naszym mieście w Studiu KK24.pl rozmawiamy z Wojciechem Jagiełło, zastępcą prezydenta miasta i koordynatorem spraw związanych z wsparciem uchodźców.

17 KOMENTARZE

 1. Jakim prawem nasz rząd rozdaje Ukraińcom pieniądze Polaków?
  Czy po to,kosztem wielu wyrzeczeń,dochodziliśmy do tego co mamy,żeby utrzymywać miliony zza wschodniej granicy?
  Co będzie następne,przymusowe dokwaterowanie Ukraińca do każdego polskiego godpodarstwa domowego? Nakaz dla przedsiębiorców zatrudnienia Ukraińca? Przymus przyjmowania ukraińskich dzieci do przedszkoli ??

  • Erich jedź do Friedlandu, pakuj manatki, możesz Helmutom sprzedać temat, że masz za ciasno pod kopułą.

 2. No co mi się podoba – pesel dostaną Ci co bezpośrednio z Ukrainy przyjechali! Skoro byli w Rumunii, na Węgrzech, lub Słowacji, mogli tam zostać, przecież z tych krajów ich nie wyzucali, a teraz mają pretensje ze polska im nie chce dać dofinansowania

 3. Totalna cenzura KK24 na posty nie sprzyjające Ukrainie.
  Uchodźcy to coraz większy problem.
  Obudzicie się z ręką w nocniku za parę miesięcy.

  • Byś zabrał się za budowanie to byś skończył szybciej, taaak, czekać aż ktoś DA, DAĆ mi , bo mi się NALEŻY. Cyganie potrafią w Rumunii zbudować dom w kilka dni, idź i czyń podobnie

  • Zapytaj Polaków w Kazachstanie, jak ich Stalin przesiedlił, też mogli zabrać 1 walizkę i wysadzał ich na stepie, a zaczynali od ziemianek. Do dziś potomkowie mają trudności w powrocie do Polski…

   Czy w szkołach K-K będzie konkurs ogłoszony przez PiS monstrum Beatę Kempę : Wołyń i ofiary ukraińskiego ludobójstwa ?? Tak pytam, jako zatroskany o dobro waszych dzieci człowiek.

   • Czy PO, KO i Mniejszość Niemiecka zorganizują konkurs: niemieckie ludobójstwo na narodzie polskim z terenu Opolszczyzny i innych terenów nalężących do III Rzeszy ?? Tak pytam, jako zatroskany o dobro człowiek.

    • Nie sądzę by taki konkurs miał sens istnienia, z pewnością polepszy to wspaniałe i rozwijające się relacje międzynarodowe.
     Ale Braun i Konfederacja myślę, że podejmą temat, weź z nimi organizuj!

 4. Za ciężkie tematy dla pani prezydent przecież tu nie ma uśmiechów rozdawania nagród i talizmanów z ziemniaka no tak trzeba wysłać koziolka

 5. Rozumiem pomagać, ale wszystko w ramach rozsądku. Niemożna robić tego kosztem obywateli bo stworzy to tylko podziały. Chyba że właśnie o to władzy chodzi, więc są na właściwej drodze.

 6. Ludzie co wy wypisujecie po pierwsze tam jest wojna po drugie u nas brakuje rąk do pracy po trzecie brakuje dzieci w szkołach i nauczycielom się nudzi.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj