Wycelował broń w nieznajomego i groził mu. Przy 39-letnim napastniku policjanci znaleźli narkotyki

4

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 39-latka, który posługując się bronią gazową groził mężczyźnie. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu broń oraz narkotyki. Podejrzany usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Na początku sierpnia, około godz. 17:30 policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznana wówczas osoba miała grozić idącemu ulicą mężczyźnie.  Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Pokrzywdzony poinformował ich, że na jednej z ulic nagle zaszedł mu drogę nieznany mężczyzna, który kierując w jego stronę broń, groził pokrzywdzonemu. Mężczyźnie udało się uciec i powiadomić o całym zdarzeniu policję.

Kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, bardzo szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania 39-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli broń gazową z amunicją, na którą nie miał pozwolenia oraz klika gramów metaamfetaminy.

W ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu śledztwa mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. Będzie on odpowiadał przed sądem za kierowanie gróźb, posiadanie metaamfetaminy w warunkach recydywy oraz broni gazowej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

4 KOMENTARZE

  1. „Pokrzywdzony poinformował ich, że na jednej z ulic nagle zaszedł mu drogę nieznany mężczyzna, który kierując w jego stronę broń, groził pokrzywdzonemu.” – a teraz jeszcze raz, ale po polsku, postaraj się, redaktorku…

  2. Wszystkim zwolennikom swobodnego dostępu do broni palnej polecam ją nabyć, nabić, przyłożyć wylot lufy do własnej skroni i nacisnąć spust. Tylko w ten sposób ‚broń’ może stać się bronią – przed wami samymi.

Skomentuj