Wybuch reaktora na terenie przemysłowym w Blachowni. Na miejscu duże siły straży pożarnej. ZDJĘCIA

16

Do wybuchu reaktora doszło w środę na terenie jednej z firm mieszczących się w strefie przemysłowej w Blachowni. Na miejsce zdarzenia skierowano liczne siły straży pożarnej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podczas mieszania substratów w reaktorze chemicznym, doszło do niekontrolowanego wzburzenia substancji, w wyniku którego doszło do wybuchu. Jedna z osób została ranna. Pracownik zakładu doznał niegroźnych ran rąk.

– W dniu dzisiejszym nastąpił wybuch w zakładzie wysokiego ryzyka. Gdy pracownicy dodawali substancje chemiczne, nagle zaczęły się one niekontrolowanie wzburzać. Został ogłoszony alarm, a pracownicy ewakuowali się. Dzięki temu obyło się bez ofiar i poważnie rannych. Jeszcze przed naszym przybyciem, jedna osoba została zaopatrzona medycznie. Przyjechaliśmy na miejsce, aby sprawdzić czy budynek nadaje się do ponownego wykorzystania oraz czy ludzie mogą w nim przebywać – relacjonuje młodszy brygadier Marek Kocielski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wybuch częściowo zniszczył budynek, w którym znajdował się reaktor, a także sąsiadujące biura. Strażacy na miejscu szacują zniszczenia oraz badają czy nie doszło do skażenia.

16 KOMENTARZE

  1. Dobrze że nikomu nic się nie stało. To tykająca bomba z opóźnionym zapłonem. ICSO to jedna część jeszcze inne zakłady chemiczne na Blachowni do tego Azoty. A szpitala w razie „W” nie mamy. Do tego problemy z wolnymi karetkami. Lecz władze umywają od tego ręce. Co jeszcze musi się stać by włączyli myślenie – tylko oby nie było za późno.

  2. Za to mamy najlepszy szpital w województwie i dlatego światłe władze kraju i wojewoda rodem z PiS zadecydowali na wytężonych naradach o szpitalu covid, a ponoć jak w internetach mówio to tej pandemii nie ma. W szpitalach sami ochotnicy chcą się do rurek podłączyć i Gates za to płaci.

    Koncerny sterowane przez Sorosa chipują ludzi i będą sterować. Kłopot ze starymi ludźmi co mają jeszcze resztki szczepionek rodem z Związku Radzieckiego, bo takie do ’90 w PRL królowały. Im trzeba dawać dawki 2 razy by zniwelować stare chipy, a druga dawką by nowe przejęły kontrolę. Stare chipy zostaną przez taką osobę wydalone.

    I tu się pojawia nowy problem utylizacji chipów w oczyszczalniach ścieków. Urządzenia nie są przystosowane do tego i czysta woda z oczyszczalni dostaje się do rzek, stąd do Bałtyku i do śledzi, dorszy. Sami wiecie jak ich los jest kiepski umierają na talerzu. Z tego powodu UE zakazuje polskim rybakom połowu tych ryb z radzieckimi chipami. Taka jest moja koncepcja.

  3. A na portalu rmf24.pl napisali o jaką firmę chodzi. Dziennikarze kędzierzyńscy są już nauczeni politycznej poprawności.
    „Na terenie firmy ICSO Chemical Production w Blachowni, dzielnicy Kędzierzyna-Koźla, doszło do eksplozji reaktora, w którym prowadzono proces z użyciem około tony żywicy. Jedna osoba została lekko ranna.”

      • Nie miałem na myśli reaktora jądrowego ( trochę pomyśl nim coś skrytykujesz ) ale chodzi o wszystkie syfy jakie sie produkuje w jednym miejscu i tego co nawet nie wiemy

Skomentuj