Wybuch na terenie skupu złomu przy ulicy Portowej. Na miejscu straż pożarna i policja

3

W czwartek po godz. 20 w wielu częściach Kędzierzyna-Koźla słuchać było głuchy wybuch, niektórzy mieszkańcy donoszą również, że widzieli niebieską łunę. Służby ratunkowe przyjęły wiele zgłoszeń. Miejsce zdarzenia zlokalizowano na terenie skupu złomu przy ulicy Portowej.

Trwa interwencja straży pożarnej i policji. Na miejscu jest również nasz reporter. Jak udało nam się dowiedzieć, do zdarzenia doszło podczas prac, które prowadzili pracownicy skupu. W pewnym momencie prawdopodobnie doszło do wybuchu substancji zgromadzonej w butli lub innym zbiorniku.

Choć wybuch był słyszalny w odległości wielu kilometrów, szczęśliwie najprawdopodobniej nikt nie odniósł obrażeń. Strażacy sprawdzili stan powietrza w miejscu zdarzenia, nie wykryli obecności żadnych niebezpiecznych substancji. Trwa ustalanie, co dokładnie się stało.

3 KOMENTARZE

  1. Oj i to pracownicy złomu…. ? Stara zasada bezpieczeństwa informuje że; zbiorniki, butle, beczki i inne naczynia zamknięte, w których nie wiemy czy jest i jaka substancja powinny być traktowane jako niebezpieczne. Przerób metodami cięcia gazowego lub zagęszczanie mechaniczne powinno być przeprowadzone w sposób ostrożny np. metodą zalania do wewnątrz wody lub jak jest możliwość wstępnie przedmuchać sprężonym powietrzem itd. To spowoduje wyeliminowanie eksplozji.

Skomentuj