Wybrzmiał pierwszy dzwonek. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza

3

Uroczystym apelem rozpoczął się nowy rok szkolny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniów przywitał marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Wypoczęci i zrelaksowani po wakacjach uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Uroczystości zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniów przywitał marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, radny wojewódzki Robert Węgrzyn oraz starosta powiatu Paweł Masełko.

– Bardzo mi zależy, aby szkoła była dobrą i życzliwą wspólnotą. Chciałbym, aby szkoła i ludzie w niej pracujący, byli otwarci na siebie nawzajem. Jest to kluczowe wyzwanie na najbliższy rok. W edukacji stąpamy po śladach, które ktoś już wytyczył, po historii i praktykach – mówi mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Ten rok okazał się być jednak nieprzewidywalny – kryzys energetyczny i klimatyczny, wojna na Ukrainie czy zatruta Odra. Szkoła, wraz ze swoją całą społecznością, musi wpisać się w nowe realia, trzeba wytyczać nowe drogi. Życzę, aby uczniowie i nauczyciele rozmawiali o tych nowych ścieżkach, pomagali oraz mówili, jak sobie z nimi radzić – dodaje Andrzej Buła.

– Też jestem związany ze środowiskiem szkolnym. Każdy do tego roku szkolnego przystępuje z pewnymi wyzwaniami i aspiracjami. Będąc na Westerplatte dostrzegłem pomnik, na którym znajdowały się słowa Jana Pawła II, który kierował je do młodych ludzi – „Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte”. Życzę, abyście byli ambitni, podejmowali aktywną pracę na rzecz rozwoju szkoły, dobra wspólnego, jak i społeczności lokalnej – słowa do uczniów skierował Paweł Masełko, starosta powiatu.

3 KOMENTARZE

  1. A ten uliczny grajek co tam robi? Ale się panoszy Węgrzyn, zapomniał jak do wódki i kotleta na organkach przygrywał. I ta jego mina, bezcenna.

    • Nie narzekaj, tutaj przynajmniej nie pajacowali , a wszyscy którzy chcieli mieli na czym usiąść, brawo tak godnie wygląda początek roku szkolnego.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj