Wybory samorządowe 2018: Podziękowania Michała Nowaka

13

Szanowni Państwo!

Wielkim zaszczytem i osiągnięciem jest uzyskanie zaufania mieszkańców i wybór do rady miasta jako ich reprezentant. Jeszcze większym – utrzymanie, a nawet pogłębienie tego zaufania, czego efektem jest ponowny wybór na kolejną kadencję. Taki rodzaj zaszczytu stał się moim udziałem dzięki Państwu, mieszkańcom Koźla i Kłodnicy, którzy w liczbie ponad pół tysiąca oddali na mnie głos kilka dni temu.

W tym miejscu pragnę Państwu serdecznie za to ogromne poparcie podziękować. Zapewniam, że do swoich obowiązków będę nadal podchodził z nieustającym zaangażowaniem, tak jak do tej pory.

Moje priorytety pozostają niezmienne:

 1. Miasto przyjazne do życia, a więc z dobrą komunikacją pieszą, rowerową i samochodową, rozwijające tereny rekreacyjne, sprzyjające rozwojowi młodego człowieka, dbające o seniorów.
 2. Miasto bezpieczne, czyli zabezpieczone przed powodzią, tworzące bezpieczną infrastrukturę drogową, zwalczające wandalizm i przestępczość.
 3. Miasto praworządne, w którym obywatel może w pełni realizować prawa przyznane mu konstytucją, ustawami i prawem miejscowym.
 4. Miasto ekologiczne, walczące ze smogiem, dbające o przyrodę, promujące ruch rowerowy i alternatywne źródła energii.
 5. Miasto wypełnione kulturą, zarówno tą wysoką, jak i popularną, ale zawsze na poziomie.
 6. Miasto dbające o zabytki, bo dziedzictwo przodków to wielki kapitał, zobowiązanie, ale i ogromna szansa na promocję i rozwój turystyki.

Wierzę, że te priorytety podziela większość radnych, a tym samym, że będą one realizowane. Upływająca kadencja pokazała, że zgoda buduje, a razem można osiągnąć więcej. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w kampanii wyborczej. Dziękuję również tym, z którymi miałem okazję współpracować przez minione cztery lata, z nadzieją na owocną kontynuację działań w następnym pięcioleciu.

Michał Nowak

13 KOMENTARZE

 1. Każdy mów ” bezpieczne miasto”ale co to tak naprawdę oznacza?? Kiedy w K – K na każdym rogu pełno pijaków i Romów czym więc wyróżnia się to nasze miasto?? Może tym że młodzi uciekają za granicę bo motto przewodnie,” miasto możliwości” zmieniło się na miasto ludzi 60+. Przykro się na to patrzy bo w tym mieście jest potencjał szkoda tylko że nikt tego nie potrafi dostrzec.

 2. A może tak ten cały Nowak powie nam czym się zajmuje w czasie wolnym od radzenia w radzie miasta. Może dowiemy się jaką to ciężką pracą dorobił się aż 6 tysięcy złotych w całym roku. No i może w końcu będzie wiadome kto to taki. Przecież żadna praca nie hańbi. Póki co to według wszelkich oznak należy do tego samego gatunku jak ci co to ich „pełno na każdym rogu”.

  • Drogi Panie qq, skoro przeczytał Pan moje oświadczenie majątkowe, to chyba jasno stoi tam napisane, czym się zajmuję. Powszechnie w społeczeństwie jest wiadome, że przyuczając się do nowego zawodu, nie zarabia się wiele – wiedzą to nie tylko aplikanci adwokaccy, ale i lekarze stażyści czy inni praktykanci. Mogę ze swoim życiem robić co zechcę, a zechciałem je zmienić i zmienić zawód, uzyskując nowe uprawnienia. Wyborcom to jak widać nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. A na insynuacje typu ostatnie zdanie radzę uważać – chętnie przećwiczę w praktyce przepisy dot. ochrony dóbr osobistych.

   • Panie Nowaku, właśnie, że w pańskim oświadczeniu majątkowym za ubiegły rok wcale nie „stoi jasno napisane” gdzie zarobił pan tę kwotę 4665 zł w całym roku. Miejsce zatrudnienia w oświadczeniu za 2017 rok jest przekreślone, z czego wnoszę, iż pan nigdzie nie pracował. A kwotę 6543,87 zł zarobił pan za cały 2016 rok. Te dane są pomieszczone w BIP, więc jako osoba publiczna musi się pan liczyć z tym, że są też wyborcy, którzy chcą wiedzieć co prezentują sobą tzw „władze gminy”.

    • To źle Pan wnosi, bo to nie jest przekreślenie, tylko kreseczka „zrobiona” przez kserokopiarkę. Jak Pan doskonale wie z analizowanego oświadczenia, zaoszczędziłem w poprzednich latach kwotę, która pozwoliła mi zrezygnować z „normalnej” pracy i podjąć aplikację adwokacką. Jako wyborca powinien Pan być zadowolony, że nieustannie się uczę i rozwijam, w dodatku w dziedzinie stanowiącej sedno pracy radnego miejskiego.

    • Wygląda na to że Pan Nowak żyje i utrzymuje się z diety radnego. Może obniżyć diety do 100 zł/miesięcznie i zobaczymy ilu chętnych będzie.

 3. Panie Michale , dodam jeszcze jedno jakże potrzebne hasło:
  Praca dla młodych w mieście
  – wszystkie szkoły, przedszkola, moki mosir jednostki w mieście itd. informują o wolnych etatach/ wakatach, ponad wymiarach. Zamieszczają tą informację w pup i na stronie um-kk, a w przypadku braku w/w to dyrektorzy w/w placówek zamieszczają stosowne oświadczenie. Powołany biegły sprawdza zgodność oświadczenia z rzeczywistością.

 4. Szanowny panie Radny Nowaku. Jak znasz prawo i chcesz straszyć niewątpliwie wiedzą w jego stosowaniu to dlaczego śmieciłeś na mojej kladce schodowej, w mojej skrzynce pocztowej, w moim domu za którego utrzymanie płacę ,swoimi ulotkami wyborczymi po ciemku wrzucanymi pomimo mojej grzecznej prośby byś tego bałaganu na mojej kadce nie czynił? Czym się różni śmiecenie na targowej pod biblioteką od robienia śmietniska wyborczego w moim domu? Posprzątałam ten bajzel.

 5. Drodzy wyborcy!!! Innych osób niż Michał Nowak.
  Wołacz: panie Nowak, a nie panie Nowaku.
  Z tym śmieceniem niektórzy fobię mają jakąś chyba…

Skomentuj