Wybitni sportowcy i przedstawiciele świata kultury odebrali nagrody prezydenta miasta. FOTOREPORTAŻ

0

Realizują się poprzez swoją pasję, a przy okazji rozsławiają nasze miasto w Polsce i poza jej granicami. W kozielskim domu kultury odbyło się wręczenie corocznych nagród prezydenta w dziedzinie kultury i sportu.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od wręczenia nagród specjalnych dla instytucji obchodzących w tym roku okrągły jubileusz działalności. Świętująca 25-lecie istnienia Zaksa Kędzierzyn-Koźle zakończyła sezon z Pucharem Polski oraz tytułem mistrzów Polski. Wręczając podziękowania na ręce prezesa Sebastiana Świderskiego, Sabina Nowosielska przypomniała, że klub zajmuje szczególne miejsce w jej sercu – w latach 2012 – 2014 obecna prezydent miasta stała u jego sterów.

W Kędzierzynie-Koźlu od 30 lat prężnie działa Stowarzyszenie Kresowian, które również otrzymało wyróżnienie. W tym tygodniu nasze miasto będzie gospodarzem XVI Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej. Wydarzenie będzie świetną okazją do zapoznania się z bolesną acz ciekawą tematyką. Z kolei przedstawiciele oddziału rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kędzierzynie-Koźlu już od 45 lat strzegą naszego bezpieczeństwa nad wodą i edukują kolejne pokolenia mieszkańców miasta i okolic.

Tradycyjnie w gronie laureatów nagród prezydenta miasta znaleźli się debiutanci, jak również osoby doskonale znane na lokalnym podwórku. – To miłe, że ktoś docenia naszą ciężką pracę. Nagroda jest uhonorowaniem całorocznego wysiłku i motywacją do dalszych treningów – mówił Jakub Bujak.

O tym, że warto wspierać utalentowanych sportowców, świadczy przykład Piotra Duka. Zapaśnik z UKS Olimpijczyk niedawno sięgnął po tytuł mistrza Polski, ale nie spoczywa na laurach, celując jeszcze wyżej: – Mam nadzieję, że moja dalsza kariera będzie przebiegać w równie szybkim tempie. Celem jest udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – zadeklarował świeżo upieczony mistrz Polski.

Laureaci tegorocznych nagród prezydenta miasta w kategorii kultury:

Malarstwo: Grzegorz Fuławka (nagroda specjalna za całokształt działalności), Sebastian Huczyński

Upowszechnianie tańca towarzyskiego: Marek Trzemżalski

Upowszechnianie tańca zespołowego: Karolina Sadyk – zespół taneczny Spin

Teatr: Julia Wróbel, Teatr Ludzi Pracujących

Upowszechnianie muzyki: Anna Jellinek, Anna Woś, Adam Wołkowski, chór Echo Kresów, Mateusz Gancarczyk

Laureaci tegorocznych nagród prezydenta miasta w kategorii sportu:

Baseball: drużyna młodzików UKS Caper, Kacper Wilkoń-Zajko, Marek Smętek, Rafał Smętek, Dominik Seemann, Sebastian Jaglarz, Sławomir Smętek (trener)

Lekkotletyka: Jakub Bujak, Alicja Sielska, Andrzej Saczko (trener)

Zapasy: Piotr Duk, Bogusław Metel (trener)

Triathlon: Ewa Komander

Pływanie: Wiktoria Smętek

Parabadminton: Bartłomiej Mróz, Denis Grzesiuk, Tomasz Zioło (trener)

Badminton: Przemysław Gajda, Dominika Gajda, Julia Prokopczuk, Julia Wójcik, Karol Budny, Dominika Kwaśnik, Zuzanna Jankowska, Mikołaj Szymanowski, Dominik Juhnke, Krzysztof Maślanka (trener), Jarosław Szynol (trener)

Lekkoatletyka master: Henryk Szymura

Tenis ziemny: Wiesława Bandurowska

Modelarstwo sportowe: Jakub Pawelec, Patryk Gebauer, Piotr Stolarek, Piotr Zomb, Paweł Wojtala, Jan Kusz, Michał Nowak, Engelbert Martinus(trener)

Sportowe ratownictwo wodne: Maciej Leszczyński, Michał Barnuś, Maciej Matyjasek, Zofia Rapiejko, Agata Breitkopf, Aleksandra Lisowska, Bogdan Stańczyk (trener), Jędrzej Janyk (trener), Daria Szydłowska-Smętek (trener), Ewelina Deneka (trener).

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj