Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 23:30
Reklama
Reklama
Reklama

Wszywka alkoholowa Wrocław - Zbiór najważniejszych informacji

Wszywka alkoholowa Wrocław - Zbiór najważniejszych informacji
Podczas leczenia choroby alkoholowej zastosować można również terapie Esperalem. Jej celem jest skuteczne zniechęcenie osoby uzależnionej do substancji alkoholowych. Esperal po spożyciu alkoholu wywołuje silne i nieprzyjemne dolegliwości zatrucia alkoholowego. Utrzymują się one nieprzerwanie przez długi czas. Należy jednak pamiętać, że Esperal nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej.


Jak długo działa wszywka alkoholowa?


Wszywka alkoholowa Wrocław działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można wykonać jeszcze raz jeżeli zachodzi taka konieczność. Wszywkę alkoholową można w każdej chwili usunąć z organizmu. Różnice w długości działania Esperalu spowodowane są indywidualnymi cechami organizmu oraz zachodzącymi w nich procesami metabolicznymi.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa?


Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej nie jest refundowany w naszym kraju.. Co więcej Esperal jako lek również nie jest refundowany. Oznacza to, że pacjent musi zapłacić za zabieg oraz lek z prywatnych pieniędzy. Ceny zabiegu wahają się w granicach kilkuset złotych.. Ceny zależne są od klinki, miasta, pakietu zabiegu oraz lekarza, który przeprowadza zabieg.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w Polsce dostępne jest bezpłatne leczenie choroby alkoholowej. Przeznaczone jest ono zarówno dla osób ubezpieczonych jak i nieubezpieczonych. Aby z niego skorzystać należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodków leczenia uzależnień. W przypadku wyboru drugiej placówki niezbędne będzie skierowanie na leczenie od lekarza rodzinnego, lekarza internisty lub lekarza psychiatry.

Jak przygotować się do zabiegu?


Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej jest prosty i mało inwazyjny. Nie wymaga on specjalnego przygotowania do zabiegu. Należy jednak zachować trzeźwość i nie spożywać alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem.

Przed rozpoczęciem tej procedury medycznej, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Ma on na celu zebranie informacji dotyczących ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Czy każdy może skorzystać z terapii Esperalem?


Niestety nie każdy kwalifikuje się do zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej. Jak przy każdym zabiegu, nawet przy tak prostym i bezpiecznym jak podanie wszywki alkoholowej, istnieją pewne przeciwwskazania. Są to między innymi uczulenie na disulfiram lub jakikolwiek inny składnik leku, stan upojenia alkoholowego, spożywanie alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również posiadanie schorzeń sercowo - krążeniowych takich jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Zabiegu nie można wykonać również u osób, które próbowały popełnić samobójstwo, mają myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne czy psychozy, za wyjątkiem ostrej psychozy alkoholowej. Podskórne podanie wszywki alkoholowej nie jest również zalecane u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią czy kobiet, które w najbliższej przyszłości planują ciążę. Jednak w tych przypadkach ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Jak wygląda zabieg?


Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Aby zabieg był bezpieczny dla pacjenta musi odbywać się on w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki oraz wykonywać musi go doświadczony lekarz chirurg. Po podaniu znieczulenia specjalista nacina skórę w okolicy łopatek lub pośladków. Nacięcie wykonane jest tak, aby blizna była jak najmniej widoczna. W powstałym otworze lekarz umieszcza podpowięziowo od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z disulfiramem. Disulfiram to substancja czynna, która stale uwalniana jest do krwioobiegu jednostki. Odpowiada ona za hamowanie procesów metabolicznych alkoholu w organizmie.

Czy po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej mogą wystąpić działania niepożądane?


Po  wykonanym zabiegu pacjent wraca do domu. Należy jednak uważnie obserwować swój organizm i swoje ciało, a w razie zauważenia niepokojących objawów najszybciej jak to możliwe zgłosić się do lekarza. Po zabiegu pacjent może doświadczać działań niepożądanych takich jak:

  • stan zapalny rany

  • skórna reakcja alergiczna

  • przemijająca impotencja

  • senność

  • osłabienie

  • męczliwość

  • stany depresyjne

  • stany lękowe

  • schizofrenia

  • posmak czosnku w jamie ustnej

  • metaliczny posmak w jamie ustnej


Co się stanie po spożyciu alkoholu?


Decyzja o podskórnym podaniu wszywki alkoholowej musi być samodzielna i przede wszystkim świadoma. Jej skutkiem jest zakaz spożycia alkoholu. Jego złamanie skutkuje doświadczeniem silnych i długotrwałych nieprzyjemnych dolegliwości takich jak ból głowy, zawroty głowy, wymioty, nudności, biegunka, skoki ciśnienia, przyśpieszona akcja serca, zaczerwienienie skóry twarzy, podwyższona temperatura ciała, potliwość, drgawki, uczucie lęku, uczucie niepokoju i inne.

Dolegliwości te występują już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu (maksymalnie do dziesięciu minut) i utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin. Warto jest zauważyć, że im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy zatrucia alkoholowego.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu jednostka doświadczyć może nieodwracalnych zmian chorobowych takich jak marskość wątroby. Spożycie znacznych ilości alkoholu spowodować może również zapaść oraz zgon.

Czy wszywkę alkoholową można przepić?


Wszywka alkoholowa wywołuje silne i nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego za każdym razem, gdy jednostka spożyje alkohol. Przepicie wszywki alkoholowej jest niemożliwe. Esperal nie przyzwyczaja się do alkoholu. Reaguje na niego tak samo, za każdym razem w czasie działania wszywki alkoholowej.

Wszywka alkoholowa, która znajduje się organizmie pacjenta stale wydziela substancję czynną. Disulfiram, bo taką nazwę nosi substancja czynna, hamuje rozkład etanolu. Blokuje on działanie enzymu, który odpowiedzialny jest za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Umożliwia ona rozkład aldehydu octowego (który jest szkodliwy dla organizmu) do bezpiecznej formy kwasu octowego. Esperal uniemożliwia zajście tego procesu co skutkuje nagromadzeniem się aldehydu octowego. Jego duże ilości wywołują silne i nieprzyjemne zatrucie alkoholowe.

Czy wszywka alkoholowa boli?


Zabieg wszywki alkoholowej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie znieczulenia sprawia, że zabieg jest w pełni bezbolesny.  Natomiast wszywka alkoholowa sama w sobie nie boli, nie uwiera ani nie wywołuje żadnych dodatkowych objawów. W codziennym funkcjonowaniu, jednostka która stosuje się do zasad i zaleceń nie odczuwa tego, że posiada Esperal.

Czy to jest bezpieczne?


Wszywka alkoholowa jako substancja sama w sobie jest bezpieczna dla organizmu i nie wywołuje żadnych dodatkowych dolegliwości. Dopiero w momencie połączenia jej z alkoholem, jednostka doświadcza silnych i nieprzyjemnych objawów. Esperal nie wpływa na uwagę i koncentrację, dlatego osoby ją posiadające mogą prowadzić samochód oraz podejmować się aktywności zawodowej.



Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Adik 04.03.2023 00:21
Co ty Marcin?

Marcin 03.03.2023 13:25
Pawła dotyk boli całe życie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ