Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wszywka alkoholowa Warszawa - opis działania esperalu na organizm

Wszywka alkoholowa Warszawa - opis działania esperalu na organizm
Choroba alkoholowa wymaga podjęcia leczenia. Leczenie jest długotrwałe i trudne, gdyż wymaga od pacjenta wielkiego wysiłku i zaangażowania. Osoba uzależniona pod wpływem terapii leczenie uzależnień musi zmienić całe swoje życie, schematy działań oraz system wartości. Aby ułatwić ten proces, dodatkowo można zastosować terapię Esperalem. Pomoże ona przezwyciężyć słabości i wydłuża okres trzeźwości.


Esperal - zarys historyczny


Znane dziś wszystkim działanie Esperalu zostało przypadkowo odkryte przez duńskich naukowców w XX wieku. Zaobserwowali oni, że osoby, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu doświadczają silnych i nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego. Postanowili przeprowadzić badania, których wyniki wykazały, że Esperal hamuje metabolizm alkoholu we krwi. Wyniki tych badań przysłużyły się do rozwoju leczenia choroby alkoholowej. Od tej pory esperal Warszawa jest w leczeniu alkoholizmu. Wszywka alkoholowa znana jest na całym świecie. Od lat stosowana jest głównie w Europie Wschodniej. Ma wielu zwolenników oraz przeciwników, jednak to co trzeba jej przyznać to wysoka skuteczność w leczeniu choroby alkoholowej.

Esperal  - jak działa?


Esperal to lek w postaci jałowych tabletek, które umieszcza się pod skórą pacjenta. Tabletki te uwalniają do krwioobiegu substancję czynną. Zadaniem substancji czynnej, disulfiramu, jest blokowanie metabolizmu alkoholu w organizmie.

Jak jednak wygląda proces metabolizmu alkoholu u zdrowego człowieka? Dostarczony do organizmu etanol zaczyna być rozkładany na drodze dehydrogenazy alkoholowej do postaci aldehydu octowego. Powstały w tym procesie produkt jest szkodliwy dla organizmu dlatego aktywowany zostaje enzym, który odpowiada za uruchomienie procesu dehydrogenazy aldehydowej. W procesie tym aldehyd octowy przekształcany jest do kwasu octowego, który jest substancją bezpieczną dla organizmu.

W momencie, gdy osoba spożywająca alkohol posiada wszyty Esperal powyższy proces nie może zostać zrealizowany w całości. Dzieje się tak za sprawą działania wszywki alkoholowej. Dostarczony do organizmu etanol zostaje rozłożony do postaci aldehydu octowego na drodze dehydrogenazy alkoholowej. Powstały aldehyd octowy nie może zostać rozłożony do bezpiecznego kwasu octowego, gdyż działanie substancji czynnej blokuje enzym, odpowiedzialny za uruchomienie dehydrogenazy aldehydowej. W wyniku tego aldehyd octowy gromadzi się w organizmie i odpowiada za wystąpienie nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego.

Esperal  - co po spożyciu alkoholu?


Jak już wiemy działanie Esperalu blokuje rozkład alkoholu. Osoba posiadająca wszywkę alkoholową już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu odczuje negatywne skutki tej decyzji. Występujące dolegliwości będą bardzo silne i nieprzyjemne. Jednostka doświadczy: bólu głowy, zawrotów głowy, kołatania serca, skoków ciśnienia, zaczerwienienia skóry twarzy, potliwości, wymiotów, nudności, biegunki, męczliwości, osłabienia organizmu, drżenia mięśni, drgawek, uczucia lęku, niepokoju i innych.

Objawy te mogą nieprzerwanie utrzymywać się do kilkunastu godzin. W przypadku znacznego spożycia alkoholu osoby mogą doświadczyć nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych. Mogą być to  zapaść, marskość wątroby czy zgon (który zdarza się relatywnie rzadko).

Osoby, które dodatkowo cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego powinny dokładnie przestrzegać zakazu spożywania alkoholu. Jego złamanie może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi oraz nagłym rozwojem choroby.

Esperal - przeciwwskazania do zabiegu


Nie każda osoba potrzebująca pomocy może skorzystać z terapii Esperalem. Warto pamiętać, że jest to bezpieczna dla organizmu substancja jednaka nie może być zastosowana, gdy u pacjenta występuje/występują

  • stan upojenia alkoholowego

  • stan po spożyciu alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem

  • uczulenie na disulfiram

  • uczulenie na którykolwiek składnik leku

  • ciąża

  • karmienie piersią

  • planowanie ciąży w najbliższym czasie

  • zaburzenia psychiczne

  • psychozy - za wyjątkiem ostrej psychozy alkoholowej

  • próby samobójcze

  • myśli samobójcze

  • schorzenia sercowo - krążeniowe jak choroba niedokrwienna serca czy nadciśnienie tętnicze


Należy podkreślić również fakt, że zabieg może zostać wykonany tylko i wyłącznie u osoby, która wyraziła na niego świadomą zgodę. Esperal zalecany jest osobom uzależnionym od alkoholu, które podjęły świadomą i samodzielną decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu. Nie można zabiegu wykonać u osób, które nie wyraziły zgody na zabieg za namową osoby trzeciej.

Esperal - jak wygląda zabieg?


Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej wykonywać może jedynie lekarz chirurg. Zabieg wykonywany przez specjalistę w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki jest bezpieczny i mało inwazyjny. Warto podkreślić fakt, iż Esperal nie wpływa na zmianę postrzegania oraz myślenia pacjenta. Dlatego osoba uzależniona nadal odczuwać będzie silną potrzebę spożywania alkoholu.

Lekarz podaje znieczulenie miejscowe a następnie nacina skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków. Warto tutaj wspomnieć, że nacięcie wykonane jest tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. W powstałym otworze lekarz umieszcza od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Wydzielają one do organizmu substancję czynną, która blokuje rozkład etanolu.

W zależności od wybranego przez pacjenta pakietu zabiegu, lekarz zakłada szwy rozpuszczalne lub szwy nierozpuszczalne. W wypadku wybrania tych drugich należy zgłosić się na ich ściągnięcie po upływie dziesięciu do czternastu dni, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Esperal - co po zabiegu?


Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Nie wymaga on okresu rekonwalescencji czy pobytu w szpitalu. Zaleca się jednak, aby na okres dwóch tygodni powstrzymać się od wykonywania  aktywności fizycznej. Warto również unikać dźwigania ciężarów, aby rana goiła się prawidłowo. Aby zapobiec występowaniu zakażeń, należy dbać o ranę według zaleceń lekarza.

Po zabiegu nie wolno spożywać alkoholu. Należy wyeliminować go ze swojego życia. Tyczy się to również produktów spożywczych czy kosmetyków. Zaleca się skrupulatne czytanie etykiet produktów oraz wybór tylko tych artykułów, które nie zawierają alkoholu. Wyrzuć ze swojego życia cukierki z alkoholem, ciasta nasączone tą substancją lub sosy zrobione na bazie alkoholu i octu. Zrezygnuj także z napojów 0.00%. Nie mają one alkoholu jednak są ich substytutem. Swoją konsystencją, barwą oraz opakowaniem a czasem ich smakiem przypominają o alkoholu. Może to zachęcić jednostkę do spożycia tej substancji. Warto również sprawdzać składy kosmetyków oraz wyeliminować wszystkie te które zawierają alkohol. Są to perfumy, płyny do płukania jamy ustnej, kremy czy balsamy. Ich stosowanie może wywołać silne reakcję alergiczne.



Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
lobo 18.02.2023 15:20
Fajny pomysł. Zarybić Odrę porcelanowymi rybkami i żadne ścieki nam nie straszne.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ