Wszystko kręci się wokół niej. O ekonomii na konferencji w Zespole Szkół nr 1

0

W Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Skarbowej trwa pierwsza Powiatowa Konferencja Ekonomiczna. W wydarzeniu wzięli udział specjaliści, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze szkołą, samorządowcy, a przede wszystkim – uczniowie.

– Czy warto uczyć się ekonomii? – to retoryczne pytanie na wstępie zadał wicedyrektor szkoły Piotr Krebs. – Oczywiście każdy powód, by to robić, jest dobry, ale istnieje jedna przyczyna nadrzędna: otóż całe nasze życie jest uwarunkowane jej twardymi zasadami – mówił.

Konferencję po wstępie wicedyrektora szkoły Piotra Krebsa otworzyła dyrektor Urszula Więcek. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Opolskiego Centrum Rozwoju Edukacji, a także urzędu skarbowego, ZUS i banków.

– Człowiek i ekonomia muszą żyć w symbiozie. Kolejność nie jest przypadkowa. Na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek, jednak to ekonomia stwarza podwaliny, na których może się realizować. Gdy tak jak wy byłem uczniem, pojawiały się pomysły, marzenia, jednak w późniejszym życiu zawodowym przyszedł czas na ich weryfikację. Czasem trzeba było zejść na ziemię i zacząć stąpać w przestrzeni ekonomicznej. Dlatego tak ważne jest, by rozumieć, jakimi prawami się rządzi. Szczególnie w dzisiejszych czasach – zwrócił się do uczniów Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Prezentację na temat nauki na kierunku technik ekonomista wygłosiła Ewelina Szuster, uczennica klasy trzeciej.

Powiatowe konferencje to już tradycja w szkole przy Skarbowej. Oprócz ekonomicznej to także konferencje dla pracodawców oraz budowlana.

Skomentuj